LogowanieZarejestruj się
News

Polacy piszą dużo aplikacji pod Windows Phone 7

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Windows-Phone-7-logo

Według najnowszych informacji, Polska jest trzecim na świecie krajem, pod względem liczby stworzonych aplikacji na Windows Phone. Do końca zeszłego roku w Marketplace, wirtualnym sklepie z programami na telefon z systemem operacyjnym Microsoft, opublikowano 2322 aplikacje autorstwa polskich deweloperów. Od naszych programistów prężniej działają jedynie Stany Zjednoczone i Indie, czyli kraje znacznie większe. Dzięki tak wysokiej aktywności twórców wirtualny sklep Windows Phone zbliża się do 60 tysięcy dostępnych progrmaów. Windows Phone Marketplace zadebiutował niewiele ponad rok temu (7 października 2010 roku) z tysiącem aplikacji w ofercie. Dziś oferuje swoim użytkownikom 58119 programy.

Największy wkład w rozwój Marketplace mają Stany Zjednoczone, których mieszkańcy w zeszłym roku stworzyli prawie 9500 gier i programów na mobilną platformę Microsoft. Zaraz po niej plasują się Indie, które mimo, iż są drugim państwem na świecie pod względem liczby ludności, zasilają Marketplace niewiele większą liczbą aplikacji, niż zajmująca trzecią pozycję Polska (Indie: 2491, Polska: 2322). W sklepie Windows Phone pojawiają się dziennie średnio 234 nowe programy, chociaż jeszcze cztery miesiące temu wskaźnik ten wynosił 165. Oznacza to, że tempo wzrostu liczby aplikacji zwiększa się z dnia na dzień.

Istnieją dwie przyczyny tego przyspieszenia. Jedną z nich jest geograficzne rozszerzenie dostępności Windows Phone Marketplace, z 16 do 35 krajów, jakie miało miejsce w 2011 roku. Drugi, to nawiązanie współpracy Microsoft z firmą Nokia, a tym samym zwiększona liczba użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Windows Phone.

Wśród oferty Marketplace dostępna jest m.in. Appflow, prosta aplikacja służąca do wyszukiwania najciekawszych pozycji w wirtualnym sklepie Windows Phone. Dzięki niej użytkownicy mogą śledzić na bieżąco nowinki oraz najlepiej oceniane aplikacje, bądź te, które w największym stopniu wykorzystują możliwości innowacyjnego interfejsu Metro. Co więcej, Appflow dostarcza również codziennie aktualizowane dane o liczbie dostępnych aplikacji. Dzięki temu użytkownicy mają informacje z pierwszej ręki o regularnym, dynamicznym przyroście dostępnych programów i gier na Windows Phone, które mogą pobrać. Aplikacja dostępna jest pod adresem: http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/578ef361-c265-46b7-b6f4-63cbd7fbefe0.

Dodaj komentarz