LogowanieZarejestruj się
News

Tania końcówka mocy w czystej klasie A od Xindaka!

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Xindak klasa A

Końcówka mocy to marzenie wielu miłośników dobrego jakościowo brzmienia. Brak dodatkowych układów we wzmacniaczu, realizacja bezkompromisowej idei druta ze wzmocnieniem, dobra separacja kanałów to niektóre, kluczowe kwestie dla uzyskania jak najlepszego rezultatu – znakomitego reprodukowania dźwięku. Nie wiemy kiedy (ale pewnie niebawem) w UE zaczną obowiązywać rygorystyczne przepisy ekologiczne całkowicie zakazujące stosowania wzmacniaczy pracujących w klasie A, kiedy to jedynym możliwym wyborem będzie sprzęt z wzmocnieniem realizowanym w domenie cyfrowej. Na razie (jeszcze) można korzystać ze sprzętu, który za nic ma normy, wydziela sporo ciepła, marnuje dużo prądu i (przy okazji) świetnie brzmi :)

Xindak PA-M to końcówka mocy z wewnętrzną konstrukcją typu dual mono. Pracuje w czystej klasie A i oddaje w niej 20W na kanał. Jak widać nie jest to mistrzostwo świata odnośnie efektywności, mocy, ale to właśnie tego typu konstrukcje potrafią pokazać potencjał źródeł analogowych, a także (ostatnimi czasy) nową jakość jaką wnosi źródło cyfrowe odtwarzające gęste formaty. Zresztą warto podkreślić, że wspomniane 20W na kanał dotyczy bardzo łatwego, 8-omowego obciążenia. Przy typowych dla większości kolumn na rynku 4Ω moc będzie oczywiście wyższa.

Moc wyjściowa prezentowana jest na dwóch dużych, podświetlanych miernikach VU. Xindak PA-M ma zarówno wejścia niezbalansowane (RCA), jak i symetryczne (XLR). Dzięki pracy w czystej klasie A oraz konstrukcji dual-mono możemy się spodziewać bardzo dynamicznego brzmienia, prawdziwie analogowej barwy oraz bardzo dobrej stereofonii. Cena urządzenia ma wynosić 3950 złotych.

Dane techniczne:

- Konstrukcja: struktura Dual Mono dwa transformatory toroidalne. Czysta klasa A. VU-Meter
- Wejścia: RCA i XLR
-Moc wyjściowa: 20 W (8 omów, czysta klasa A)
- Pasmo przenoszenia: 10Hz ~ 100kHz (± 1,5 dB)
- SNR: 100dB THD: <0,03%
- Impedancja wejściowa: 47 K
- Czułość wejścia: 1.2V
- Pobór mocy: 130W
- Waga netto: 18,5 kg
- Wymiary(SxWxG): 430 x 118 x 445 mm

Cena: 3950 zł

Dodaj komentarz