LogowanieZarejestruj się
News

ASUS WAVI – dwukierunkowe bezprzewodowe HDMI

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
PR ASUS WAVI

ASUS zaprezentował WAVI – pierwszy na świecie bezprzewodowy zestaw HDMI umożliwiający innowacyjne, bezprzewodowe, dwukierunkowe strumieniowanie obrazu z komputera do telewizora.  WAVI (Wireless Audio Video Interaction) to dwa urządzenia, które tworzą pomost pomiędzy biurem domowym, a pokojem dziennym. Możemy dzięki niemu oglądać filmy, grać w najnowsze gry, korzystać z portali społecznościowych, a nawet robić zakupy online na dużym ekranie telewizora nie ruszając się przy tym z fotela.

Zestaw WAVI HDMI składa się z przekaźnika i odbiornika, które umożliwiają dwukierunkowe strumieniowanie. W przeciwieństwie do innych bezprzewodowych zestawów HDMI, WAVI pozwala na sterowanie komputerem z innego pomieszczenia, w którym znajduje się klawiatura i myszka dzięki obsłudze bezprzewodowego USB. WAVI pracuje na bezprzewodowym paśmie 5 GHz i zapewnia pokrycie sygnałem nawet do 25 metrów*. Dodatkowo, w trybie Extend Mode, użytkownicy mogą jednocześnie pracować na komputerze i strumieniować zawartość multimedialną do telewizora znajdującego się w pokoju dziennym. W ten sposób jeden komputer PC może służyć jako narzędzie pracy i centrum multimedialne.

Zestaw WAVI jest łatwy w instalacji, a każde z dwóch urządzeń wymaga tylko podłączenia do portu HDMI. Przekaźnik podłącza się do komputera, a odbiornik do telewizora. Od tego momentu można na telewizorze korzystać ze wszystkiego, co znajduje się na komputerze – oglądać filmy Blu-ray, grać w gry komputerowe bez lagów, słuchać muzyki, korzystać z Faceboka, czy Twittera, lub robić zakupy przez Internet, a wszystko to bez ruszania się z fotela.

*zależy od rozmieszczenia pokoi

Specyfikacja

Model WAVI
Standard bezprzewodowy  Technologia AMIMON WHDI
Antena  4 x 5 MIMO
Kanał operacyjny 5 GHz
Zasilanie Przekaźnik i odbiornik: 12V, 2A 24W
Zużycie energii 24W
Rozdzielczość TV: 1080p, 1080i , 720p, 576p, 480p

Filmy 3D: 1080p@24Hz

Wymiary 241mm * 171mm * 290mm
Adaptery i kable Zasilacz x2

Kabel HDMI x2

Kabel USB x1

Dodaj komentarz