LogowanieZarejestruj się
News

Huawei K3V2 – serce smartfona Ascend D quad robi wrażenie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
mwc-2012-huawei0192-1330269323

Niespełna godzinę temu skończyła się konferencja Huawei na MWC w Barcelonie, na której zaprezentowano flagowy smartfon z serii Diamond, model Ascend D quad, który ma być najszybszym czterordzeniowym smartfonem na rynku, chociaż nie wiadomo czy teraz, czy jak trafi do sprzedaży, w drugim kwartale 2012 roku. To co jednak jest najciekawsze, to fakt, że Huawei zastosowało procesor własnej produkcji, oznaczony symbolem K3V2, który korzysta z czterech rdzeni ARM Cortex A9 taktowanych zegarem 1,5 GHz. Według wyników benchmarków jakie przedstawiono na konferencji, nowy procesor oferuje wydajność nawet o 49% większą niż Tegra 3, a do tego potrzebuje też mniej energii (o około 30%). Czy znajdzie to potwierdzenie w rzeczywistości, przekonamy się po pierwszych testach.

Specyfikacja Ascend D quad robi wrażenie, do dyspozycji mamy ekran 4,5 cala o rozdzielczości 1280×720 pikseli, aparat 8 MPix, obsługę Dolby Surround 5.1, LTE oraz oczywiście Androida 4.0. Standardowa wersja posiada baterię o pojemności 1800 mAh, która ma pozwalać nawet na dwa dni użytkowania, a cała konstrukcja ma zaledwie 8,9 mm grubości. W ofercie pojawi się również model Ascend D quad XL, z baterią powiększoną do 2500 mAh oraz Ascend D1 wyposażony tylko w dwurdzeniowy procesor (1.5 GHz) i baterię o pojemności 1670 mAh.

Jakby jednak nie patrzeć, seria Diamond wygląda naprawdę świetnie i jeśli tylko cena będzie odpowiednia to może sporo namieszać. Wiele zależy też od tego co pokaże konkurencja, ale wszystko wskazuje na to, że Huawei wyrasta na mocnego rywala dla Qualcomma, NVIDII, Texas Instruments i oczywiście Samsunga.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na stronach Engadget.

Dodaj komentarz