LogowanieZarejestruj się
News

Telewizory Sony BRAVIA z tunerem satelitarnym i TnK

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
sony-kdl-32cx525

Szeroka gama telewizorów Full HD firmy Sony powiększa się o zupełnie nowe na polskim rynku modele wyposażone we wbudowany tuner satelitarny DVB-S2, umożliwiający odbiór telewizji satelitarnej.  Dzięki porozumieniu promocyjnemu pomiędzy Sony Europe i ITI Neovision Sp. Z o.o. – właściciela telewizji nowej generacji n, na rynku polskim oferowany będzie telewizor Sony BRAVIA wraz z telewizją na kartę. Po raz pierwszy kupujący otrzymają możliwość nabycia telewizora wraz z modułem dostępu warunkowego CAM, zapewniającym dostęp do kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych, w tym aż 12 kanałów HD oraz serwisu 3D. Od czerwca będą dostępne dwa modele: 32-calowy CX525 oraz 40-calowy EX725, zapewniający obsługę technologii 3D. Oba modele: KDL-32CX525 oraz KDL-40EX725 oferowane będą w zestawie promocyjnym z pakietem startowym telewizji n na kartę (karta + moduł CI+)*, w ramach którego Klienci będą mogli korzystać z oferty 37 kanałów w tym 12 w jakości High Definition przez 3 miesiące za darmo.

Dzięki Sony BRAVIA CX525 oraz EX725 z wbudowanym tunerem satelitarnym, możliwe jest  oglądanie sportu, koncertów, filmów czy programów dokumentalnych w najwyższej jakości Full HD bez konieczności kupowania dodatkowych urządzeń – co w znacznym stopniu wpływa na oszczędność miejsca, mniejsze zużycie energii i estetykę wnętrza. Niewątpliwymi zaletami zestawu promocyjnego jest: przyjazny i łatwy proces instalacji, usystematyzowana lista wszystkich kanałów telewizyjnych dostępnych w ofercie plus oraz uporządkowane polskie kanały FTA, co zwalnia użytkownika z konieczności przeprowadzenia żmudnego procesu ich programowania. Specjalnie dostosowane graficzne menu ułatwia obsługę zestawu, która odbywa się za pomocą tylko jednego pilota do telewizora. Telewizor zapewnia obsługę elektronicznego przewodnika po programach (EPG), dzięki czemu użytkownik nie musi już kupować papierowej gazety z programem – szczegółowy program telewizyjny na kilka najbliższych dni znajduje się na ekranie telewizora.

Odbiorniki wyposażono również w użyteczną funkcję PVR-Ready, która po podłączeniu do telewizora za pomocą portu USB**, zewnętrznego twardego dysku***, umożliwia
zaprogramowanie nagrań ulubionych programów telewizyjnych z poziomu EPG i późniejsze jego obejrzenie, w wolnym czasie. PVR to także możliwość stworzenia swojej własnej kolekcji filmów w jakości Full HD i materiałów 3D****.  Ze względu na ochronę praw autorskich – możliwość oglądania nagranych programów z twardego dysku – tylko na tym samym telewizorze, z którego zostało wykonane nagranie na dysk twardy.

„Na terenie Polski, w ciągu najbliższych kilku lat, w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej nie pojawią się kanały telewizyjne w rozdzielczości HD. Warto wspomnieć, że Polska jest europejskim liderem pod względem ilości kanałów HD oferowanych drogą satelitarną. Podążając za światowymi trendami, wspólnie z firmą Sony oferujemy Klientom telewizory z wbudowanym tunerem satelitarnym, wraz z telewizją n na kartę, dając Im dostęp do najlepszych kanałów HD na rynku” – powiedział Artur Przybysz, Członek Zarządu ITI Neovision, właściciela telewizji n.

Telewizory przystosowane są również do obioru bezpłatnej cyfrowej telewizji naziemnej, dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T (MPEG4).  Nowe modele poza wbudowanym tunerem DVB-S2 zostały wyposażone w technologię optymalizacji obrazu X Reality Engine gwarantującą wysokiej jakości obraz, nawet tych nadawanych w standardowej rozdzielczości. Ponadto posiadają funkcje internetowe takie jak BRAVIA Internet Video, która po podłączeniu telewizora do sieci zapewnia dostęp do jeszcze większej oferty programowej np. serwisów TVN z serialami, bogatej oferty Ipla czy seriali AXN również w jakości HD. Istnieje także możliwość przeszukiwania zasobów Internetu oraz prowadzenia rozmów głosowych i wideo na ekranie TV dzięki aplikacji Skype.  Telewizory BRAVIA są projektowane tak, aby niezależnie od stylu życia, każdy mógł znaleźć model odpowiadający swoim potrzebom. Teraz jako pierwsi na polskim rynku proponujemy wyjątkowe rozwiązanie łączące telewizor z telewizją – dzięki partnerskiej współpracy z Telewizją Nowej Generacji n. Wychodzimy naprzeciw Klientom, którzy chcą korzystać z telewizji satelitarnej, ale cenią sobie elastyczność i łatwość obsługi. Nasza oferta skierowana jest również do osób, które oczekują sezonowego dostępu do odbiorników z ofertą kanałów satelitarnych w miejscu, gdzie wypoczywają – na przykład na działce czy domku letniskowym, a także do tych, którzy posiadają już dostęp do takiej oferty, ale chcieliby korzystać z niej w innych pokojach – powiedziała Izabela Wojnarowicz – Senior Marketing Manager w firmie Sony.

Informacje na temat telewizorów satelitarnych BRAVIA w zestawie z telewizją n na kartę dostępne są również na stronie: http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/nowosci/tv-bravia-z-tunerem-satelitarnym.
* Bez anteny satelitarnej. Dostępna jest opcjonalnie.
**ze względu na ochronę praw autorskich – możliwość oglądania nagranych programów z twardego dysku – tylko na
tym samym telewizorze, z którego zostało wykonane nagranie na dysk twardy
***Dysk dostępny opcjonalnie/nie jest dostępny w zestawie
****Materiały 3D dostępne tylko z wybranymi modelami TV

Dodaj komentarz