LogowanieZarejestruj się
News

Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam®

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Sony cam HD

Firma Sony wprowadza na rynek kamerę, która doskonale nada się do zabrania na basen, na plażę, na nurkowanie w masce czy na całodniową wycieczkę pieszą. Model Handycam® GW55VE jest bowiem wodoodporny do głębokości 5m., a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m. Nowa wodoodporna kamera Sony zawiera wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, które w każdej sytuacji zapewniają czyste, stabilne filmy Full HD i wysokiej jakości zdjęcia.

Kamera Handycam® słusznie kojarzy się przede wszystkim z wysoką jakością obrazu. Jej przetwornik CMOS Exmor R™ umożliwia rejestrację pięknych, szczegółowych filmów i zdjęć o niskim poziomie szumów – nawet w słabym świetle, stanowiącym poważne wyzwanie dla innych kamer. Kolejnym ważnym elementem jest wysokiej jakości obiektyw Sony typu G, który sprawdza się zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach. Funkcja rozszerzonego zoomu pozwala na zwiększenie 10-krotnego zoomu optycznego do maksymalnego poziomu 17x, a dzięki technologii By Pixel Super Resolution obraz w dalszym ciągu zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość.


Dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z „aktywnym” trybem, nagrany film będzie wyraźniejszy nawet przy filmowaniu w dużym zbliżeniu lub w ruchu.  Nowością w kamerach Handycam® jest inteligentny tryb panoramy, pozwalający na rejestrowanie scen o nadzwyczaj szerokim polu widzenia. Aby nagrać taką scenę, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać kamerę płynnym ruchem. Zastosowanie technologii rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu gwarantuje naturalną reprodukcję poruszających się osób i obiektów. Kolejną nowością w kamerach Handycam® jest funkcja samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

W razie wątpliwości, jakie ustawienia należy wybrać podczas filmowania w określonych warunkach, można skorzystać z inteligentnej automatyki (iAUTO). W tym trybie kamera rozpoznaje maksymalnie 99 rodzajów sceny i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające najlepsze rezultaty. Kamera oferuje również specjalny tryb Pod wodą służący do podwodnego nagrywania filmów z bogatymi, naturalnymi kolorami. Wodoodporna kamera Handycam® zawiera odbiornik GPS rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.  Nowa, wodoodporna kamera Handycam® GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r.

 

 

Dodaj komentarz