LogowanieZarejestruj się
News

Dolby Laboratories otwiera centrum badawcze we Wrocławiu

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
dolby

Dolby Laboratories, Inc. ogłosiło dzisiaj otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego we Wrocławiu. Siedziba centrum będzie mieściła się w kompleksie Green Towers we Wrocławiu. Początkowo głównym zadaniem zespołu Dolby we Wrocławiu będzie adaptowanie licznych wiodących technologii Dolby na platformy osadzone w urządzeniach konsumenckich takich jak telefony komórkowe, tablety, set-top-boxy, odtwarzacze Blu-ray z dostępem do Internetu oraz adaptery multimediów.

„Nasz nowy zespół w Europie Środkowej będzie zajmował się pomocą naszym klientom w udostępnianiu najlepszych wrażeń rozrywki na najnowszych urządzeniach mobilnych, w komputerach PC, tabletach, telewizorach oraz set-top-boxach,” powiedział Mike Rockwell, Executive Vice President of the Products and Technology w Dolby Laboratories. „Wrocław jest bez wątpienia właściwym wyborem dla Dolby, dzięki szerokiemu  dostępowi do utalentowanych inżynierów oraz rosnącemu sektorowi R&D, który wspiera szereg technologicznych liderów, w tym część naszych partnerów.”

 Wrocław został wybrany jako lokalizacja nowego centrum Dolby z kilku powodów, między innymi ze względu na cieszącą się znakomitą renomą Politechnikę Wrocławską. Jako czwarte największe miasto w Polsce i duże centrum kulturalne i biznesowe, Wrocław może pochwalić się również wyśmienitą lokalizacją w centrum Europy i znakomitymi połączeniami, a swoje oddziały w mieście ma już wiele wiodących firm z branży technologicznej. Wrocław został również wybrany Europejską Stolicą Kultury 2016.

„Bardzo się cieszę, że Dolby wybrało Wrocław na siedzibę nowego centrum badawczo-rozwojowego.” – powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. „Jesteśmy miastem, które inwestuje w swoją przyszłość i szybko stajemy się ośrodkiem centralnym dla wielu wiodących globalnych firm.  Staramy się, by przyszłość Wrocławia opierała się na wiedzy. Chcemy też by jakość życia w naszym mieście była jak najwyższa.”

Firma Dolby mianowała  Łukasza Bratka na stanowisko Director of Engineering nowego obiektu, natomiast zespołem Quality Assurance będzie kierował Jarek Gretkierewicz.

„Mając gotowy zespół zarządzający, w tej chwili aktywnie poszukujemy pracowników do zespołu Dolby we Wrocławiu” – powiedział Mike Rockwell. „Nie możemy się doczekać, kiedy te osoby wniosą swoją wiedzę do nowych technologii i własności intelektualnych, które planujemy rozwijać we Wrocławiu.”

Spółka Dolby Wrocław będzie wchodziła w skład infrastruktury Dolby obejmującej ponad 30 oddziałów na całym świecie, które zajmują się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań pozwalających czerpać jeszcze więcej radości z rozrywki kinowej, domowej i mobilnej.

Dodaj komentarz