LogowanieZarejestruj się
News

Nowe produkty Primare: pre-amp PRE32 oraz końcówka mocy A34.2

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Primare pre front

Szwedzka elektronika, jak pamiętamy, zyskała uznanie w oczach dziennikarzy, którzy w zeszłym roku przyznali jeden z najważniejszych laurów (nagrody EISA) zestawowi stereo Primare CD/I32. Na rynek trafiają kolejne produkty, w przypadku omawianych, chodzi o dwa urządzenia pozwalające na budowę bezkompromisowego systemu, złożonego z przedwzmacniacza (z opcją rozbudowy o wejścia cyfrowe) oraz końcówki mocy (w trybie zmostkowanym dysponującą gigantyczną mocą, a przy tym energooszczędną – wiadomo – jest zielono, są Szwedzi). Primare sukcesywnie odmładza swoją ofertę. Wraz z początkiem roku wymieniła wielokrotnie nagradzany przedwzmacniacz liniowy PRE30 na PRE32, który jest już dostępny na polskim rynku. Dodatkowo wprowadzono do oferty nową końcówkę mocy A34.2.

W nowym przedwzmacniaczu zastosowano nowy rodzaj wyświetlacza - OLED, tak samo jak w pozostałych nowo wprowadzonych modelach. Wprowadzono również wiele nowych funkcji, które można spotkać we wspomnianym wcześniej, nagrodzonym w zeszłym roku modelu I32. Przedwzmacniacz Primare PRE32 wyposażono w dwie pary wejść XLR oraz cztery pary wejść RCA. Sygnał wyjściowy możemy pobrać z dwóch par wyjść RCA lub jednej pary wyjść XLR. Urządzenie ma wyjście Record, RS232 i triggery. Jako opcja będzie dostępna karta „media board”, która rozszerzy możliwości Primare PRE32 o streaming i pracę jako przetwornik DAC. Mimo wprowadzenia wielu nowości nowy przedwzmacniacz bazuje na najlepszych i sprawdzonych topologiach audiofilskich swego poprzednika. W torze audio znajdują się znakomite wzmacniacze operacyjne Burr-Brown OPA2134, a układ regulacji głośności zrealizowano na specjalnie dobieranych tłumikach NJW1195. Wybór źródeł następuje poprzez zastosowanie wysokiej jakości przekaźników. Wszystkie sygnały wewnętrzne są zbalansowane. Cena urządzenia wynosi 8 490 zł.

 

Kolejną, wzmiankowaną nowością jest wprowadzony w tym roku przez Primare nowy wzmacniacz mocy stereo A34.2. Urządzenie zastępuje model A33.2. Za namową wielu fanów marki Primare model A34.2 ma opcję połączenia mostkowego taką jak w nieprodukowanym już modelu A30.2. W połączeniu dwukanałowym jego moc wynosi 150W na kanał przy 8 Ohm, ale dopiero moc połączenia mostkowego jest prawdziwie imponująca. Gdy Primare A34.2 pracuje w mostku, moc wyjścia wynosi aż 550W przy 8 Ohm. Dzięki zastosowaniu wzmacniaczy UFPD nie jest to okupiopne dużym rachunkiem za prąd.

Wzmacniacz Primare A34.2 wyposażony jest w wejscia XLR oraz RCA. Charakteryzuje się bardzo małymi zniekształceniami THD wynoszącymi <0,005% (1kHz, 100W, 8Ohm) przy podłączeniu standardowym i jeszcze mniejszymi wynoszącymi <0,004% w połączeniu mostkowym. Primare A34.2jest już dostępny na polskim rynku. Cena urządzenia wynosi 9 490 zł.

Dodaj komentarz