LogowanieZarejestruj się
News

Peachtree Audio wchodzi na polski rynek

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
iDac 1

Od kwietnia wszyscy miłośnicy audiofilskiego dźwięku i nowoczesnych rozwiązań także w Polsce będą mieli okazję do tego, aby w ich domowych systemach audio zagościła nowa amerykańska marka. Firma Peachtree Audio, która właśnie pewnym krokiem wchodzi na nasz rynek, powstała na początku nowego tysiąclecia w Stanach Zjednoczonych. Od razu zaistniała jako utalentowany producent sprzętu audio, który pokazał swoim konkurentom, jak  się wyznacza nowe standardy w branży. Ogólnoświatową reputację przyniosła mu pierwsza linia wzmacniaczy zintegrowanych nazwana „Decco” zaprezentowana w 2007r. Decco było pierwszym urządzeniem na świecie wykorzystującym port USB do transmisji strumieni audio.

Od 2009 roku Peachtree Audio jest oficjalnym partnerem MFI (Made for iPod), od tego czasu urządzenia Amerykańskiej firmy przystosowane są w certyfikowane stacje dokujące dla produktów marki Apple. Wzmacniacze iDecco oraz iDecco2 to pierwszy na świecie sprzęt Audio wyposażony w certyfikowaną przez Apple stację dokującą dla iPhone/iPod.  Na początku roku 2011 firma zaprezentowała swoje dwa najnowsze „i” produkty : iDac i iNova. Firma Peachtree Audio od samego początku wierna jest stwierdzeniu : „Kontynuacja tradycji w zupełnie nowym wydaniu”. To sprawia, że sprzęt od Peachtree Audio będzie doskonałym wyborem dla każdego fana dobrego brzmienia.

Na początku polską premierę będzie miało kilka urządzeń z szerokiej gamy producenta. W tej chwili pragniemy przybliżyć dwa z nich. Są to bardzo wyjątkowe produkty, które wyróżniają się spośród całej rzeszy podobnych rozwiązań tym, że łączą w unikalny sposób tradycyjne wartości z nowoczesnym designem oraz najnowszymi technologiami. Połączenie pięknego, klasycznego drewna z metalem daje niesamowity wizualny efekt. Będą one doskonałym wyborem nie tylko dla wielbicieli pięknego brzmienia, ale także dla osób, które są zawsze na bieżąco z wszelkimi nowinkami.

Asortyment Peachtree Audio w TopHiFi & Video Design otwiera model iDac.

Dzięki Peachtree Audio  iDac  przeniesiesz swój amplituner lub wzmacniacz zintegrowany  w “erę komputerów”. iDac wyposażony został w cyfrowe gniazdo dokujące dla iPoda, które dostarcza muzykę w najczystszej postaci bezpośrednio do wysokiej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego. Dodatkowo iDac został uzbrojony w cztery wysokiej rozdzielczości cyfrowe wejścia do komputera, Apple TV, telewizji kablowej lub jakiegokolwiek innego cyfrowego urządzenia.

Obecnie większość stacji dokujących do iPoda przekazuje sygnał analogowy.  Ale nie iDac. Model ten przesyła bezpośrednio cyfrowy sygnał z iPoda do wysokiej jakości przetwornika DAC znajdującego się w urządzeniu. Dlatego sygnał nazywany jest PURE DIGITAL, co czyni zestaw iPod + iDac niezwykle konkurencyjnym rozwiązaniem dla bardzo drogich audiofilskich odtwarzaczy CD. Model ten wyposażony został w wysokiej jakości 24bit/96kHz, izolowane galwanicznie wejście USB umożliwiające odtwarzanie muzyki prosto z komputera. To świetne rozwiązanie, bez którego żaden nowoczesny system audio nie może się obejść.

Peachtree Audio iDac jest urządzeniem typu plug and play, więc problem trudno dostępnych sterowników do USB zostaje rozwiązany. Konfiguracja jest niewiarygodnie szybka i łatwa. Ciesz się muzyką z Twojego komputera na co dzień w bezproblemowy sposób. Kiedy usłyszysz muzykę w  rozdzielczości 24bit/192kHz  poczujesz się jakbyś wkraczał w całkiem nowy świat. Swoją muzykalnością można porównać go do muzykalności płyt winylowych przy stosunku sygnał szum, niedostępnego dla gramofonów.

Ten model jest dla Twoich uszu tym, czym jest 3D dla oczu. Sercem iDaca jest specjalnie zaprojektowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 32 bit Sabre23, który przeniesie muzykę z iPoda lub innych przetworników cyfrowych na zupełnie nowy poziom.

iDac został zaprojektowany nie tylko do odtwarzania muzyki z komputera czy strumieniowego odtwarzacza plików. Doskonałe parametry oraz jakość wykonania powodują, że idealnie sprawdzi się w każdej konfiguracji i innymi komponentami audio. On po prostu brzmi doskonale! Dodatkowo dla poprawy charakterystyki brzmienia urządzenie zostało wyposażone w specjalne filtry NAS/NAL dzięki, którym dźwięk nabędzie odpowiedniego dla nas charakteru. Urządzenie dostępne jest w wykończeniu: czarny lakier fortepianowy. 

Kolejnym urządzeniem, które dumnie wkracza na polski rynek audio, jest model  iNova.

iNova to ulepszona wersja wielokrotnie nagradzanego na światowych rynkach wzmacniacza zintegrowanego Nova.  Dokonane zmiany są godne uwagi, biorąc pod uwagę możliwość skorzystania z wszystkich funkcji Twojego iPoda.

 

Jeżeli poszukujesz możliwie najwyższej jakości wzmacniacza z przetwornikiem dla plików audio zapisanych na komputerze lub urządzeniach strumieniowych, takich jak Apple TV, to iNova będzie idealnym wyborem. iNova wyposażono w wejście USB dla Twojego komputera, dwa wejścia koncentryczne i dwa wejścia optyczne zapewniające rozdzielczość do 24/192 z innych źródeł cyfrowych takich jak Apple TV. Oferuje również dwa wejścia analogowe dla magnetofonu czy przedwzmacniacza Phono.

Dla miłośników słuchawek, iNova jest urządzeniem wyposażonym w sekcję lampową klasy A, która może konkurować z najlepszymi dostępnymi wzmacniaczami lampowymi na rynku. Kiedy słuchawki są podłączone, głośniki są wyciszone, Ty nadal możesz cieszyć się obcowaniem ze swoją ulubioną muzyką. Dostępne wykończenia: czarny lakier fortepianowy, Rosewood, Cherry.

Obok urządzeń Peachtree Audio swoją premierę będą miały również głośniki DS 4.5. Są to kolumny oferujące niesamowity dźwięk w połączeniu z eleganckim kompaktowym wyglądem. Zostały one zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie konstrukcje o małych wymiarach i dużym potencjale. Idealnie pasują do budowy kompaktowych systemów audio opartych na pozostałych komponentach Peachtree Audio. Dostępne wykończenia: czarny lakier fortepianowy, Rosewood, Cherry.

Kolejne urządzenia z szerokiej oferty Peachtree Audio będą prezentowane na przełomie kwietnia i maja. Zapewniamy, że jest na co czekać. Poglądowe ceny detaliczne kształtują się następująco:

iNova – 6499zł brutto

iDac – 3999zł brutto

DS 4.5 – 1799zł brutto /para

Dystrybutor: Top HiFi & Video Design

Dodaj komentarz