LogowanieZarejestruj się
News

Modecom FreeTAB 9701 – 9,7-calowy tablet z ekranem IPS

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
tablet Modecom (1)

Firma Modecom zaprezentowała nowy tablet – model Modecom FreeTAB 9701. Produkt wyposażony jest w 9,7-calowy, wykonany w technologii IPS ekran, który odpowiada za ostrość i głębie wyświetlanych kolorów, przy zachowaniu dużego kąta widzenia. Modecom FreeTAB 9701 napędzany jest szybkim procesorem Allwinner A10 taktującym z prędkością 1 GHz, wspieranym pamięcią operacyjną DDR3 o pojemności 1GB. Taki układ konfiguracyjny pozwala użytkownikom korzystać z wielu multimedialnych funkcji urządzenia. Z kolei za obsługę gier i aplikacji opartych na grafice trójwymiarowej odpowiada wbudowany w urządzenie akcelerator 3D. Natomiast jakość odtwarzanych filmów zapewnia sprzętowy dekoder wideo, umożliwiający oglądanie filmów w jakości HD.

Producent wyposażył tablet Modecom FreeTAB 9701 w wykonany w technologii IPS, wielodotykowy ekran pojemnościowy (5 punktów jednoczesnego dotyku). Zastosowanie ekranu IPS pozwoliło producentowi na stworzenie urządzenia, które radzi sobie z wyświetlaniem bardzo ostrych i przejrzystych obrazów. Istotną cechą zastosowanego w tym urządzeniu wyświetlacza jest duży kąt widzenia, który sprawdza się w szczególności podczas wszystkich wykonywanych za pomocą tabletu czynności. Tablet Modecom FreeTAB 9701 działa w oparciu o system operacyjny Google Android 4.0 ICS. Na rynku dostępny jest w cenie 799 zł brutto.

Użytkownicy MODECOM FreeTAB 9701 otrzymają także szeroką paletę wbudowanych akcesoriów. Na uwagę zasługują zamontowane dwa wysokiej klasy urządzenia wideo. Pierwszy z nich, który znajduje się w przedniej części obudowy, ma rozdzielczość 2 mln pikseli i idealnie nadaje się do prowadzenia rozmów wideo za pośrednictwem darmowych komunikatorów internetowych. Z kolei, umieszczony w tylnej części tabletu aparat o rozdzielczości 2 mln pikseli umożliwi zrobienie zdjęć oraz nagrywanie filmów wysokiej jakości.

Dodaj komentarz