LogowanieZarejestruj się
News

Specyfikacja supertabletu firmy Panasonic (4K)

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Panaconic 4K a

Firma Panasonic poinformowała o opracowaniu nowego tabletu, wyposażonego w 20-calowy panel LCD IPS Alpha o rozdzielczości 4-krotnie przewyższającej rozdzielczość Full HD oraz precyzyjny rysik cyfrowy. Panasonic zamierza wprowadzić nowe urządzenie do sprzedaży za kilka miesięcy, oferując odbiorcom z wielu różnych branż nieznane wcześniej bogactwo funkcji. Tablet zaprezentowano na targach 2013 International CES, które tradycyjnie odbyły się w Las Vegas w dniach 8–11 stycznia. Nowością w zaprezentowanym tablecie, produkowanym przy użyciu najnowocześniejszych technologii cyfrowych firmy Panasonic, jest bardziej realistyczny i intuicyjny sposób użytkowania niż w przypadku papieru lub wyświetlacza. Nowy tablet stanowi ucieleśnienie cech mediów drukowanych, których nie są w stanie zapewnić obecne komputery osobiste ani tablety, takich jak realistyczne renderowanie tekstur, naturalne pismo odręczne oraz duża mobilność dzięki małej wadze i cienkiej konstrukcji.

20-calowy panel LCD ma rozdzielczość „4k” (3840 x 2560, czyli 9,83 miliona pikseli), dwukrotnie przewyższającą poziomą i pionową rozdzielczość formatu Full HD (1920 x 1080), oraz gęstość 230 pikseli na cal. Współczynnik proporcji obrazu 15:10 umożliwia wyświetlanie formatu A3 w niemal pełnej wielkości, dzięki czemu nowy tablet idealnie nadaje się do wyświetlania treści takich jak gazety i czasopisma, a także obrazów o takim samym współczynniku proporcji. Rysik cyfrowy doskonale imituje pismo odręczne na ekranie tabletu. Dzięki wadze 2,4 kg i grubości 10,8 mm nowe urządzenie można łatwo przenosić. Wyjątkowe cechy nowego tabletu otworzą przed nim nowe zastosowania.

Oto przykład wykorzystania tabletu na spotkaniu redakcji, którego celem jest zatwierdzenie ostatecznej wersji nowego katalogu:

Do pokoju wchodzi redaktor z tabletem 4k, kładzie go na stole i włącza, aby zaprezentować katalog całej redakcji. Gdy uczestnicy spotkania sprawdzają poszczególne strony w gotowej do druku wersji katalogu, dotykając poszczególnych pozycji i przeciągając palcami po ekranie dotykowym, redaktor za pomocą pióra cyfrowego zapisuje bezpośrednio na ekranie wskazówki dotyczące zmian kolorów i przesyła je do drukarni. Spotkanie kończy się po ostatecznym sprawdzeniu zaktualizowanych plików otrzymanych z drukarni i upewnieniu się, że zmiany zostały wprowadzone poprawnie. Jak widać z powyższego przykładu, tablet 4k zapewnia intuicyjną obsługę oraz obraz o ultrawysokiej rozdzielczości ze znakomitym odwzorowaniem kolorów i szerokim kątem widzenia dzięki zastosowaniu technologii IPS Alpha. W ten sposób umożliwia wprowadzenie ekologicznego i inteligentnego stylu pracy w różnych dziedzinach biznesu.

W tablecie zastosowano system operacyjny Windows 8, dzięki czemu użytkownik może w dalszym ciągu korzystać z niezawodnych aplikacji przeznaczonych do starszych wersji systemu Windows oraz dokumentów biznesowych utworzonych w tych wersjach. To innowacyjne urządzenie nie tylko zapewni intuicyjną obsługę na poziomie niespotykanym w innych komputerach osobistych i tabletach, ale stworzy również środowisko pracy, w którym użytkownik będzie mógł sprawnie tworzyć rozwiązania biznesowe przy każdej nadarzającej się okazji. Firma Panasonic zdobyła zaufanie klientów z różnych branż dzięki wytrzymałym laptopom Toughbook oraz notebookom Let’s Note. Pomogły one zwiększyć efektywność i wydajność pracy w trudnych warunkach eksploatacji, w których tego rodzaju urządzenia IT były rzadko spotykane. Wykorzystując te osiągnięcia, firma Panasonic będzie chciała wprowadzić tablet 4k do sprzedaży na całym świcie i zaproponować odbiorcom zupełnie nową wartość.

Specyfikacja:

Dane techniczne Wyświetlacz: 20-calowy panel IPS Alpha
Rozdzielczość: 3840 x 2560 pikseli (230 ppi): ok. 16,77 miliona kolorów
Współczynnik proporcji: 15:10
System operacyjny: Windows 8 Pro 64-bitowy
Procesor: Intel Core i5 3427U vPro 1,80 GHz
Grafika: NVIDIA GeForce
Pamięć: 4 GB (maks. 16 GB)
Napęd flash (SSD): 128 GB
Interfejs: Rysik cyfrowy o wysokiej rozdzielczości (Anoto Live), elektrostatyczny panel wielodotykowy (10 palców)
Łączność bezprzewodowa: IEEE 802.11a/b/g/n,
Bluetooth: 4.0
Port USB: USB 2.0 x 1
Gniazda rozszerzeń: Gniazdo karty pamięci microSD x 1 (rozpoznaje karty pamięci microSDXC)
Wbudowana kamera: Rozdzielczość: HD 720P
Efektywna liczba pikseli: maks. 1280×720
Żywotność baterii: Ok. 2 godzin (w przypadku korzystania z baterii wewnętrznej) …niestety cudów nie ma
Wymiary: 18,7 cala (szer.) x 13,1 cala (gł.) x 0,4 cala (wys.)
Waga: 2,4 kg

Dodaj komentarz