LogowanieZarejestruj się
News

Tak wyglądał pierwszy prototyp iPada z początku wieku (2000~2002)

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ipad pre 2

Jak podaje Anandtech, ta pierwsza poważna przymiarka do tabletu, była wyposażona w procesor Pentium M, protoplastę mobilnych układów Core, które to Core niebawem trafi do konkurencyjnego Surface (w wersji x86). Jak wiadomo, Apple zdecydowało się na wybór innej architektury, w przypadku mobilnej elektroniki są to kości ARM, układy, które gwarantują odpowiednią moc przetwarzania, a przy tym charakteryzują się  świetną energooszczędnością. Wtedy jednak, na początku XXI wieku, za wielkiego wyboru nie było – AMD nie stanowiło konkurencji, co prawda na rynku egzystowała firma VIA ze swoimi ultraoszczędnymi procesorami, ale te znowuż nie mogły pochwalić się zbyt dobrymi parametrami wydajnościowymi.

Apple ujawniło zdjęcia oraz informacje na temat przodka wszystkich iPadów podczas toczącej się właśnie rozprawy przed sądem, w której jabłczana firma walczy z Samsungiem. Co widać na fotografiach? Urządzenie nieodbiegające wyglądem od pierwszego iPada. Oczywiście było grubsze, zapewne sporo cięższe, bez przycisku Home, za to z dwoma elementami, które pojawiły się w urządzeniach, które znamy, które trafiły na rynek: gniazdo słuchawkowe (co specjalnie nie zaskakuje) oraz złącze dokowania (bardzo przypomina 30 pinowe gniazdo, stosowane po dziś dzień we wszystkich handheldach z logiem jabłka na obudowie). Jak wyglądał protoplasta? Galeria poniżej…

 

  

 Na marginesie, ciekawe czemu te zdjęcia są takie… retro? Coś mi się wydaje, że to taki specjalny zabieg firmy Apple, sugerujący ławie przysięgłych, sędziemu że „my to żeśmy wymyślili jeszcze przed dinozaurami” ;)

Dodaj komentarz