LogowanieZarejestruj się
News

Bezprzewodowe granie ala Sony: SA-NS310, SA-NS410 i SA-NS510 niebawem w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Sony w-less

Bezprzewodowe głośniki z unikatową technologią emisji dźwięku we wszystkich kierunkach oraz modułami Wi-Fi i Air Play firmy Sony niebawem trafią na polski rynek. Bardzo miło jest mieć nowoczesny zestaw audio w domowym salonie, ale co zrobić, mając ochotę posłuchać Davida Bowiego w sypialni albo Kanye Westa w kuchni? Można oczywiście mozolnie, każdorazowo rozłączać cały zestaw, przenieść go gdzie indziej i połączyć na nowo… ale prościej będzie użyć jednego z nowych głośników bezprzewodowych Sony. Nowe głośniki Sony umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z różnych źródeł w dowolnie wybranym miejscu. Technologia AirPlay pozwala nawet na strumieniowe przesyłanie muzyki z biblioteki iTunes w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie.

 

 

 

 

Najważniejsze cechy:
• Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwiająca strumieniowe przesyłanie muzyki z komputera do głośnika bezprzewodowego w kuchni, sypialni lub dowolnym innym miejscu
• Technologia AirPlay umożliwiająca bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki z biblioteki iTunes w telefonie iPhone, iPodzie, iPadzie i innych urządzeniach
• Unikatowa technologia emisji dźwięku we wszystkich kierunkach (360°) zapewniająca pełne, czyste brzmienie Sony Sony

Łatwe przygotowanie do pracy i łatwa obsługa Bezprzewodowe głośniki Sony są nieduże i lekkie. Łatwo przenosić je z pomieszczenia do pomieszczenia, potrzebna jest tylko odrobina miejsca w pobliżu gniazdka sieciowego. Model SA-NS510 jest nawet wyposażony w akumulator wystarczający na pięć godzin słuchania – można go więc swobodnie używać wszędzie, gdzie dociera sygnał domowej sieci Wi-Fi.

Odtwarzaniem muzyki można sterować na szereg sposobów, między innymi przy użyciu technologii AirPlay w telefonie iPhone, iPodzie lub iPadzie. Dostępna jest także darmowa aplikacja Sony Network Audio Remote, przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem Android. Umożliwia ona sterowanie odtwarzaniem muzyki z urządzeń innych niż firmy Apple oraz słuchanie radia internetowego.
Aplikacja Network Audio Remote

Dzięki aplikacja Network Audio Remote przygotowanie głośnika do pracy jest łatwe. Można je wykonać na kilka sposobów: przy użyciu domowej sieci Wi-Fi, darmowej aplikacji Sony NS Setup ściągniętej do smartfonu lub tabletu albo dostarczonego oprogramowania konfiguracyjnego na komputery PC. Istnieje też możliwość synchronizowania głośników bezprzewodowych w celu odtwarzania przez nie tych samych nagrań w różnych pomieszczeniach.

Aplikacje Network Audio Remote i NS Setup są dostępne za darmo w serwisach Apple App Store i Google Play.

Aplikacja Aplikacja NS Setup
Aplikacja NS Setup

Muzyka ze wszystkich stron: mimo małych wymiarów, bezprzewodowe głośniki Sony przypadną do gustu także amatorom mocnego brzmienia. Model SA-NS310 jest wyposażony w pełnozakresowy głośnik emitujący dźwięk we wszystkich kierunkach (360°). Modele SA-NS410 i SA-NS510 zawierają cztery skierowane na zewnątrz jednostki wysokotonowe oraz jednostkę niskotonową, dzięki czemu wytwarzają mocny i pełny dźwięk w całym pomieszczeniu.

SA-NS schemat Reflektor akustyczny
SA-NS schemat

Wolność wyboru: bezprzewodowe głośniki Sony można by scharakteryzować tylko dwoma słowami: „wolność” i „uniwersalność” — mówi Yoshioka Naoto, menedżer produktu w dziale Home Audio Video w Sony Europe. — Posiadanie pełnego zestawu audio w każdym z domowych pomieszczeń nie jest standardem, ale nie jest też koniecznością: dzięki bezprzewodowym głośnikom Sony słuchanie muzyki z różnych źródeł staje się możliwe w każdym miejscu, i to w doskonałej jakości. A dodatkową zaletą tych głośników jest ich atrakcyjny wygląd. SA-NS310, SA-NS410 i SA-NS510 będą dostępne w Polsce od sierpnia 2012 r.

Sony

Dodaj komentarz