LogowanieZarejestruj się
News

Bezprzewodowe granie ala Denon: Cocoon Home i Cocoon Portable oficjalnie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Denon Cocoon

Denon wkracza na rynek zaawansowanych stacji muzycznych, przedstawiając dwa produkty z nowej gamy Cocoon -  Home i Portable - dwie zaawansowane stacje muzyczne z elementem dokującym, które oferują swoim użytkownikom wyjątkową prostotę obsługi. Połączenie stylu z dźwiękiem Hi-Fi to między innymi: kształt urządzenia jest również uzasadniony dbałością Denona o dobre i mocne brzmienie; dwudrożny system głośnikowy, duża komora akustyczna, kopułki przetworników wykonane we własnej technologii Denon Dual Layer Cones, porty basowe i zaawansowany system DSP w układach wzmacniających – wszystko służy optymalizacji dźwięku. Dodając do tego ergonomiczny kształt pilota zdalnego sterowania otrzymamy urządzenie bardzo łatwe w obsłudze i współpracy z zadokowanym iPhonem, iPadem lub iPodem touch. Kształt pilota nawiązuje do kształtu samego Cocoona i znacznie ułatwia korzystanie z wbudowanego w system radia internetowego, czy podłączonych źródeł zewnętrznych. Nowe modele urządzeń będą dostępne jeszcze latem bieżącego roku. O sprzęcie wspominaliśmy już wcześniej, teraz publikujemy więcej informacji na temat Cocoonów. Po Bowersie, po NADzie, kolejna duża firma z branży wskakuje do pociągu AirPlay… Cena jest zbliżona do produktów konkurencji, wynosi bowiem 2695 zł (obie wersje).

 

denon_cocoon_portable_min

 Denon Cocoon Portable

Specjalne funkcje

Funkcja „NetLink” automatycznie łączy urządzenie z bezprzewodową siecią domową użytkowników systemu iOS. O wygodzie dla użytkownika świadczy również (inaczej niż w innych stacjach dokujących) wbudowane radio internetowe z możliwością zapamiętania trzech ulubionych stacji w pamięci urządzenia.

Co więcej, Cocoon oferuje wsparcie wielu formatów audio, a także umożliwia dostęp i odtwarzanie muzyki zapisanej w komputerach PC i Mac, czy dyskach NAS podłączonych do sieci. Dostępna jest również darmowa aplikacja sterująca – Denon Cocoon App – przeznaczona do współpracy z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu użytkownik ma łatwy dostęp do wszystkich funkcji.

Niezależność kontroli

Denon Cocoon oferuje bezprzewodowy streaming audio. Jest kompatybilny z każdym urządzeniem działającym na platformach Apple iOS, Android czy Windows – wszystko w jakości Hi-Fi. Technologia AirPlay pozwala na streaming muzyki bezprzewodowo w całym domu, nawet do kilku urządzeń Cocoon jednocześnie przy uzyciu iTunes. Podobna funkcjonalność jest oferowana z Microsoft Windows Play.

Rodzina urządzeń Cocoon

Pierwsza generacja urządzeń Cocoon składa się z dwóch modeli: Cocoon Home i Cocoon Portable. Cocoon Home jest oferowany w dwóch kolorach - czarnym oraz białym i został zaprojektowany w taki sposób, aby był świetnym centrum muzycznym do zastosowania w każdym domu. Cocoon Portable, wyłącznie w kolorze czarnym, jest nieco mniejszy i posiada wyjątkowo solidną obudowę.

Wbudowane akumulatory Li-Ion zapewniają czas odtwarzania do pięciu godzin, a wyprodukowany ze wzmocnionego metalu przedni grill tego wodoodpornego modelu oraz gumowane przyciski zapobiegają dostaniu się piasku czy kurzu do wnętrza. Pilot urządzenia ma nawet swoją własną skrytkę.

 

denon_cocoon_home1_max
denon_cocoon_home2_min

 Denon Cocoon Home

 

Dodaj komentarz