LogowanieZarejestruj się
News

Nowe subwoofery Rel Acoustics

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
rel_t_m_max

Kino domowe to domena układów wielogłośnikowych, w których ważną rolę odgrywa przetwornik niskotonowy. Czasami, użytkownicy wielogłośnikowych instalacji, decydują się na duże, frontowe głośniki z dużym przetwornikiem basowym, rezygnując z osobnego subwoofera (układ 5.0). Ma to sens, szczególnie gdy ktoś przede wszystkim słucha muzyki, ogląda koncerty oraz filmy, które trudno zaliczyć do kina akcji. W sytuacji, gdy nasza filmoteka obejmuje dużo tytułów, gdzie gonią, strzelają i ciągle coś, gdzieś wybucha, oddzielny sub jest wskazany. Także w przypadku systemu audio z bardzo szczupłym basem (niewielkie monitory), przykładowo sytuacja spotykana w popularnych na rynku zestawach mikro HiFi, można pokusić się o zakup dodatkowego głośnika niskotonowego. Jedną z propozycji w tym segmencie przedstawiła firma Rel Acoustics, która właśnie odświeżyła swoją linię tego typu produktów, wprowadzając na rynek trzy nowe modele…

Informacja prasowa

Firma Rel Acoustics odświeża linię subwooferów z serii T. Z oferty zostały wycofane modele T1, T2 oraz T3, ich miejsce zajmą modele T5, T7 oraz T9.  Model REL T5 został zaprezentowany wcześniej, modele REL T7 i REL T9 zajmą miejsce modeli T1 oraz T2. T3 nie będzie już produkowany. W subwooferach REL T7 i REL T9 zastosowano membranę bierną na przedniej ściance obudowy oraz głośnik umieszczony od spodu. W obu modelach membrana bierna ma średnicę 10”, czyli 254 mm.

W mniejszym modelu REL T7 wykorzystano głośnik 8” (200 mm), w modelu T9 znajduje się głośnik 10” (254 mm). Różnicują je również zastosowane wzmacniacze, w obu wypadkach klasy AB. W modelu T7 o m mocy 200W RMS, w modelu T9 – 300W RMS.
Wymiary REL T7 wynoszą 300 x 348 x 325 mm, a waga 15,4 kg. Model REL T9 jest nieco większy – jego wymiary to 30 x 373 x 350 mm, a waga 17,7 kg. Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy.

Ceny:
• REL T7 – 2 990 zł
• REL T9 -3 300 zł

 

Dodaj komentarz