LogowanieZarejestruj się
News

B&W MT-60D – nowy standard wśród kompaktowych systemów kina domowego

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
kompaktowe kino domowe B&W

Jeśli chcesz uzyskać bezkompromisowy, spektakularny dźwięk kina domowego, doskonale wpisujący się w każdą przestrzeń, zwróć uwagę na MT-60D – flagowy system Mini Theatre Bowers & Wilkins. Zestaw łączy kolumny głośnikowe M-1 z imponującą mocą i kontrolą subwoofera PV1D i zapewnia niesamowity dźwięk, który porwie cię bez reszty i sprawi, że będziesz podekscytowany aż do ostatniej sceny oglądanego filmu. To niewątpliwie nowy standard wśród kompaktowych systemów kina domowego. W marcu pisaliśmy o tym systemie, właśnie trafił do oferty polskiego dystrybutora – od teraz dostępny jest także w Polsce. Przypomnijmy sobie zatem czym jest mini kino B&W…

M-1 – bezgraniczna wszechstronność
Elegancka, kompaktowa, ale mimo to energetyczna kolumna głośnikowa M-1 jest kręgosłupem systemu MT-60D. Jej uniwersalność pozwala stworzyć system 5.1, bądź wykorzystać dwie kolumny do zbudowania zestawu stereo. Opracowując od podstaw M-1 projektanci Bowers & Wilkins dokonali ogromnego skoku technologicznego w tej klasie kolumn głośnikowych. Przygotowana specjalnie do tego modelu zwrotnica oraz całkowicie nowe przetworniki zapewniają brzmienie jeszcze lepsze niż dotychczas i wyróżniające się poprawioną dyspersją, precyzyjniejszym obrazowaniem sceny dźwiękowej i większym zakresem pasma przenoszenia.

Przetwornik wysokotonowy to wyjątkowa konstrukcja, zaprojektowana przez tych samych inżynierów, którzy stworzyli wiele uznanych kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins. Tweeter wykorzystuje technologię, która początkowo stosowana była w wyjątkowych kolumnach głośnikowych Nautilus. Specjalna tuba wytłumia niepożądany rezonans pojawiający się z tyłu głośnika wysokotonowego, co gwarantuje uzyskanie najbardziej detalicznego i precyzyjnego dźwięku. Z kolei przetwornik niskośredniotonowy wykorzystuje specjalną antyrezonansową nakładkę – akustyczną innowację, która po raz pierwszy znalazła się w kolumnie głośnikowej PM-1. Pianka polimerowa w kształcie grzybka niczym gąbka pochłania drgania, zapewniając niezrównaną klarowność i detaliczność w zakresie średniotonowym.

Dzięki swojej kompaktowej i niezwykle dopracowanej konstrukcji M-1 wykazują się ogromną wszechstronnością. W zależności od potrzeb lub gustu można umieścić je na półce z książkami, zawiesić na ścianie lub ustawić na podłodze, wykorzystując do tego celu FS-M1 Stand. W przypadku, kiedy jedna z konstrukcji M-1 pełni rolę głośnika centralnego, dodatkowo można przekręcić ją do poziomu. Projektanci Bowers & Wilkins w ciekawy sposób rozwiązali także problem okablowania. Przewody docierają do głośników poprzez specjalny otwór znajdujący się w podstawie, a stąd za pomocą specjalnego ramienia podtrzymującego obudowę. W ten sposób udało się ukryć także wtyki do podłączenia kabli.

 

PV1D – mały ciałem, wielki duchem
PV1D to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju. Unikalny projekt sprawia, że ten wyjątkowy subwoofer doskonale dopasowuje się do wystroju każdego wnętrza, a jego walory dźwiękowe zachwycą nie tylko fanów spektakularnego dźwięku kina domowego. W miejsce typowej skrzynki projektanci Bowers & Wilkins zastosowali kulę, w której umieścili dwa przetworniki w układzie symetrycznym. W ten sposób wyeliminowali większość wad tradycyjnych subwooferów. Wykorzystanie dwóch głośników z jednej strony pozwala ograniczyć wymiary obudowy, z drugiej powoduje, że PV1D podczas pracy nie generuje praktycznie żadnych drgań, nawet przy najwyższych poziomach głośności. Wprowadzone przez Bowers & Wilkins rozwiązanie zapewnia także bardzo dobre zrównoważenie i stabilizację względem podłoża. Ponadto ze względu na równomierny nacisk powietrza na wewnętrzne ścianki subwoofera, brak krawędzi i rogów oraz zastosowanie niezwykle sztywnych membran przetworników udało się uzyskać  punktowy, bardzo dobrze kontrolowany dźwięk.

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, modelem PV1, nowa konstrukcja jest bogatsza o platformę cyfrową, pochodzącą z flagowego subwoofera Bowers & Wilkins DB1. Sekcja cyfrowa ułatwia dostrojenie i precyzyjną kontrolę głośnika oraz zapewnia większą wszechstronność, pozwalającą PV1D na bezproblemową integrację z szerokim spektrum satelitów, zarówno w systemie kina domowego, jak również przy rozszerzeniu zestawu dwukanałowego. Korektor dźwięku ułatwia dopasowanie brzmienia do preferencji użytkownika. Do sterowania PV1D, wykorzystującego całkowicie nowy wzmacniacz o mocy 400 W, służy wyświetlacz OLED znajdujący się na opasce okalającej głośnik. Rozszerzeniem funkcjonalności PV1D jest zindywidualizowane oprogramowanie Sub App PC.

Dodaj komentarz