LogowanieZarejestruj się
News

Ellion TVROI T1 – odtwarzacz z Androidem na pokładzie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
tvroi_t1

Human Media wprowadza do swojej oferty kolejne odtwarzacze multimedialne, tym razem produkowane przez firmę Ellion Digital, która jest powiązana z dobrze znanym na tym rynku Hyundaiem. Ellion TVROI T1 to pierwszy z trzech odtwarzaczy jakie pojawią się w Polsce, jest to jednocześnie najbardziej kompaktowe urządzenie w ofercie tego producenta. To co wyróżnia TVROI na tle innych odtwarzaczy, poza białym kolorem, to system Android w wersji 2.2, który daje ogromne możliwości obcowania z Internetem, jakich nie daje praktycznie żadne inne urządzenie tego typu. Między innymi dlatego odtwarzacz dostarczany jest nie tylko z pilotem, ale również z bezprzewodową myszką komputerową. Android 2.2 oferuje nam nie tylko dostęp do bardzo szybkiej przeglądarki internetowej, ale również do szeregu aplikacji Google i innych, które możemy bezpłatnie zainstalować za pośrednictwem sklepu TVROI. Ponadto oczywiście nie zabrakło wsparcia dla wszelkiego rodzaju formatów audio i wideo, łącznie z MKV, ISO z krążków Blu-ray, a także napisów zapisanych w formacie TXT. Urządzenie wyposażone zostało w dwa porty USB 2.0, LAN 10/100 Mbps oraz wyjścia HDMI i SPDIF, a ponadto może dekodować dźwięk również w systemach Dolby TrueHD oraz DTS-MA. Szczegółowe informacje znajdziecie w poniższej informacji prasowej. Sugerowana cena TVROI T1 to 469 PLN.

Koreańska firma Ellion Digital, znana w Europie jako producent wysokiej klasy odtwarzaczy multimedialnych, rozpoczyna sprzedaż swoich urządzeń także w Polsce. Pod koniec czerwca br. w ofercie firmy pojawi się innowacyjna seria odtwarzaczy o nazwie Ellion TVROI, która otwiera nowy etap funkcjonalności domowych urządzeń multimedialnych. TVROI to w zasadzie niewielkie komputery pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.2. Urządzenia posiadają wszelkie cechy odtwarzaczy multimedialnych, potrafią odtwarzać materiały audio i wideo w wielu formatach i z różnych nośników pamięci. Wyposażono je w cyfrowe złącza HDMI i S/PDIF do współpracy z domowymi systemami audio-video. Sterowane są za pośrednictwem pilota, bezprzewodowej myszki oraz klawiatury. Platforma Android, znana do tej pory głównie ze smartfonów i tabletów, pozwala na swobodą instalację dodatkowych aplikacji, a TVROI podłączony od odbiornika TV Full HD umożliwia korzystanie z nich na całym ekranie i w pełnej rozdzielczości.

Standardowym wyposażeniem każdego urządzenia z systemem Android jest szybka przeglądarka internetowa, programy do odczytu dokumentów, komunikatory internetowe, program pocztowy, zestaw aplikacji Google (m.in. Google Maps, Google News), odtwarzacze muzyki, zdjęć, filmów i wiadomości RSS, a także aplikacje ułatwiające dostęp do serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter.

TVROI dokłada do tego oprogramowanie pozwalające na korzystanie z radia internetowego, internetowych telewizji IPTV, filmowej bazy danych IMDb, dostęp do YouTube i Picasa, programy obsługujące prognozę pogody, aplikacje organizujące dostęp do plików i katalogów oraz wiele innych.

Producent przygotował dedykowany Market Aplikacji (TVROI Market), w którym zamieszczane są darmowe programy, sprawdzone i działające na urządzeniach TVROI. Przeglądanie Marketu możliwe jest na ekranie TV, zaś oferta podzielona została na sekcje wg krajów (obecna jest część dla polskich użytkowników).

Na rynku polskim jako pierwszy pojawi się model TVROI T1 – najmniejszy z trzech zaplanowanych przez producenta. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 2.2, wyposażone zostało w pamięć operacyjną o pojemności 512MB, pozwalającą na zainstalowanie nawet 200 dodatkowych aplikacji. Zastosowany procesor Skyviia zapewnia sprawną obsługę plików multimedialnych, muzyki, zdjęć i filmów wideo, w tym plików MKV i AVC w rozdzielczości Full HD 1080p, a także kopii płyt Blu-ray z plików ISO z wielokanałowym dźwiękiem.

Pełna lista obsługiwanych formatów obejmuje pliki MKV, AVC, H.264, WMV9, BD ISO, DVD ISO, TS, MPG, AVI, MOV, MP3, WMA, FLAC, OGG, JPG, BMP, TIFF. W pełni obsługiwane są wielokanałowe formaty dźwięku DTS oraz DolbyDigital, możliwe jest również dekodowanie formatów Dolby TrueHD oraz DTS-MA.

T1 obsługuje napisy do filmów w wielu popularnych formatach, wbudowane w pliki wideo (np. MKV, ISO) oraz z czytane plików zewnętrznych, w tym z rozpowszechnionych w Polsce plików TXT. Urządzenie zapewnia pełną obsługę polskiego menu oraz poprawną obsługę polskich znaków w  napisach do filmów.

Źródłem danych dla TVROI T1 mogą być dyski i pamięci podłączanie przez złącze USB, karty pamięci, a także podłączone do domowej sieci komputery czy dyski sieciowe.

Obudowę wyposażono w dwa złącza host USB 2.0, złącze sieci LAN 10/100Mbit oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC. Złącza USB mogą obsłużyć rozgałęźniki (hub) USB pozwalające zwiększyć liczbę podłączonych urządzeń. Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, odtwarzacz przesyła do telewizora cyfrowy sygnał Full HD przez złącze HDMI. Z tyłu obudowy znalazło się miejsce na cyfrowe koncentryczne wyjście S/PDIF oraz analogowe stereofoniczne wyjście audio.

Do sterowania urządzeniem i wygodnej obsługi przeglądarki internetowej producent przewidział radiową myszkę, która wraz z klasycznym pilotem dołączona jest do zestawu. Wśród opcjonalnych akcesoriów podłączanych do portu USB znajduje się karta Wi-Fi, karta cyfrowego tunera DVB-T oraz bezprzewodowa klawiatura,.
Cena detaliczna modelu TVROI T1 wynosi 469 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Do urządzenia można dokupić także kartę sieci bezprzewodowej w cenie 70 zł.

Dodaj komentarz