LogowanieZarejestruj się
News

Hayao Miyazaki na Cineman.pl

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
stopka_cineman_pl

W sierpniu serwis VOD Cineman.pl proponuje film „Ścigana” w gwiazdorskiej obsadzie – Ewan McGregor, Michael Fassbender, Michael Douglas, Antonio Banderas i Channing Tatum. Udostępniona online zostanie również kolekcja filmów mistrza japońskiej animacji – Hayao Miyazaki, nazywanego często „Japońskim Disneyem”.

„Ścigana” to najnowszy thriller Stevena Soderbergha, twórcy takich hitów jak „Ocean’s Eleven” czy „Traffic”. Bohaterką filmu jest agentka, którą dawni szefowie postanowili wyeliminować. W rolę „Ściganej” wcieliła się mistrzyni Muay Thai i mieszanych sztuk walki, Gina Carano. Towarzyszą jej Ewan McGregor, Michael Fassbender, Michael Douglas, Antonio Banderas i Channing Tatum.

Hayao Miyazaki to jeden z najwybitniejszych twórców filmów animowanych w Japonii. W 2003 roku został nagrodzony Oscarem za film „Spirited Away: W krainie bogów”. Jest uznawany za mistrza zarówno jako twórca anime, jak i mangaka.

W kolekcji Hayao Miyazaki dostępnej od sierpnia na Cineman.pl znajdzie się nominowany do Oscara (2006) „Ruchomy zamek Hauru”, oparty na powieści Diany Wynne Jones. Premierę w serwisie będzie miała animacja „Nausicaä z Doliny Wiatru”, uznawana za jeden z najlepszych filmów w dorobku reżysera. Scenariusz został oparty na serii komiksów pod tym samym tytułem. Propozycja dla najmłodszych widzów to familijna produkcja „Mój sąsiad Totoro” – jeden z najpopularniejszych filmów w historii japońskiej kinematografii.

W kolekcji Hayao Miyazaki znajdują się również: „Laputa – podniebny zamek”, „Podniebna poczta Kiki”, „Ponyo” oraz „Szkarlatny pilot”.

Kino internetowe Cineman.pl to ponad 700 filmów dostępnych online „na żądanie”. Ponad 160 najlepszych tytułów użytkownicy mogą obejrzeć w jakości HD. Baza filmów jest co miesiąc wzbogacana o kolejne hity. Każdy film dostępny na portalu można zakupić w pakiecie – wówczas jego cena może wynieść nawet 0,99 zł za jeden film.

Dodaj komentarz