LogowanieZarejestruj się
News

Nowa wersja aplikacji AV Controller Yamahy wprowadza polską wer. językową

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
YAVC

Yamaha przygotowała niezwykle ważną dla polskich klientów aktualizację aplikacji AV Controller. Najważniejszą nowością jest wprowadzenie nowych wersji językowych, w tym przede wszystkim polskiej. Ponadto na liście zmian znalazły się: ukrycie nieużywanych ikon (Input/Scene), zmiana nazwy (Input/Scene/Zone), kompatybilność z AVR A 1020-3020 i V 1073-3073, kompatybilność z odtwarzaczami Blu-ray (modele 2012), i inne. Nową wersję aplikacji oznaczoną jako Ver. 3.30 będzie można pobrać korzystając z serwisów Amazon/Apple/Google Play.

Funkcja ukrycia nieużywanych ikon (Input/Scene) będzie dostępna dla użytkowników smartfonów z systemami Android oraz iOS. Żeby ją aktywować należy w menu edytować zakładkę User Setting i wybrać display/no display of Input/Scene icons. Tę funkcję można również wykorzystać w przypadku wersji przeznaczonych do tabletów. Kolejną zmianą jest wprowadzenie możliwości nadawania własnych nazw w przypadku Input/Scene/Zone. Zmiana nazwy dostępna jest wyłącznie z poziomu aplikacji i nie wpływa na wewnętrzne ustawienia urządzenia. Niemożliwe jest nadanie nowych nazw funkcjom strumieniowania sieciowego oraz AirPlay.

Nowa aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami Vx73. Dzięki niej można włączyć/wyłączyć wyjście HDMI – funkcja dostępna tylko dla Vx73 (V773/A830 i wyższe). W przypadku A3020/V3073 w aplikacji nie można zmienić ustawienia HDMI Out2. Ponadto możliwe jest włączanie/wyłączanie Party Mode (nie można ustawić w aplikacji, dostępne wyłącznie dla Vx73 – V773/A830 i wyższych).

Dodatkowym udogodnieniem jest kompatybilność z odtwarzaczami Blu-ray 2012, w tym BD-S473/673. Nowością jest unifikacja uszeregowania kolorów. Od lewej do prawej będą to: czerwony, zielony, żółty i niebieski. Aby móc kontrolować BD-S473 za pomocą aplikacji, niezbędne jest jej zaktualizowanie. Wprowadzenie aktualizacja dla BD-S473 planowane jest na wrzesień br. Dalszymi udogodnieniami są wskazówki dotyczące wyposażenia współpracujących urządzeń  AVR/BD, dodanie wyświetlacza informującego o czasie trwania utworu i informacji o samej aplikacji.

Dodaj komentarz