LogowanieZarejestruj się
News

Kompaktowy system HiFi MCR-040 od Yamahy

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Exif_JPEG_PICTURE

W niewielkim pomieszczeniu, gabinecie, kuchni potrzebujemy czegoś, co zajmuje niewiele miejsca, jest funkcjonalne, nowoczesne i – co ważne – potrafi ładnie wybrzmieć. Ten ostatni element często najbardziej cierpi w różnego rodzaju niewielkich zestawach audio, głośnikach ze stacją dokującą, przetwornikach z zabudowanym odtwarzaczem etc. Na szczęście na rynek trafiają także produkty, które poza minimalizmem formy, nie tracą walorów brzmieniowych, potrafią ładnie zagrać. Jednym z nich (miałem ostatnio możliwość posłuchania omawianego produktu) jest bez wątpienia model MCR-040 firmy Yamaha. Japończycy z Yamahy wiedzą doskonale, jak się robi kompaktowe audio, co udowadniają wprowadzając nowe, udane urządzenia. Któż nie zna Pianocrafta, marki która stała się katalizatorem, rozpropagowała modę na niewielkie, dobrze grające stereo. W tym wypadku mamy do czynienia z klasycznym „jamnikiem”. Klasycznym, patrząc na kształt i wielkość obudowy, bo biorąc pod uwagę wyposażenie jest to urządzenie spełniające najnowsze standardy XXI wieku…

Informacja prasowa

Czy zastanawialiście się jakiego koloru jest Wasza ulubiona muzyka? Czarny jak METAL, Czerwony jak ROCK, niebieski jak JAZZ czy różowy jak POP? A może wolicie aby Wasz muzyczny system pasował do wystroju wnętrza pokoju, w którym stoi? Jeśli tak – system mikro komponentów Yamaha będzie dla Was idealnym rozwiązaniem. I to nie tylko ze względu na soczyste, modne kolory, ale też dlatego, że MCR-040 to niesamowite i zaskakująco brzmiące systemy muzyczne.

Fantastyczny i olśniewający MCR-040, pełen barw wygląd jest bowiem zaledwie początkiem wielu elementów, które Cię zachwycą. Kompaktowy i wygodny, pozwala odtwarzać muzykę z wielu popularnych źródeł. Posiada odtwarzacz CD, radio FM, wejścia USB i mini jack pozwalające na podłączenie przenośnych urządzeń audio oraz stację dokującą dla iPoda. I wszystko to możesz sprawnie kontrolować za pomocą niewielkiego i poręcznego pilota. Stacja dokująca oraz złącze USB są jednocześnie ładowarkami dla umieszczonych w nich urządzeń i zasilają je zarówno gdy są włączone jak i gdy znajdują się w trybie Stand By. Co więcej, MCR-040 wyposażony został w zegar oraz wyłącznik czasowy.

Dzięki najnowszym, autorskim technologiom Yamahy tj. YST czy cyfrowemu wzmocnieniu, dźwięk wydobywający się z tego maleńkiego urządzenia jest naprawdę wyjątkowy i oferuje więcej niż mógłbyś się spodziewać po tak kompaktowym systemie. Advanced Yamaha Active Servo Technology (YST) to technologia, dzięki której dźwięk dostarczany z niewielkich, kompaktowych głośników jest fantastycznie czysty i mocny. Odtwarzacz CD oraz głośniki ściśle współpracują ze sobą i wykorzystując odwróconą impedancję dostarczają sygnał o niskiej częstotliwości, który następnie jest wzmacniany dzięki precyzyjnie zaprojektowanym obudowom głośnikowym oraz portowi, a następnie oddawany przez MCR-040 jako fantastyczne, głębokie i mocne brzmienie. Efektem tego działania jest dźwięk, który sprawia wrażenie jakby pochodził ze znacznie większych głośników.

Technologia VCCS, dzięki strategicznie rozmieszczonym drewnianym elementom o określonych kształtach, precyzyjnej pozycji oraz kątach rozwiązuje problem wibracji obudowy głośnikowej. System ten został stworzony i opracowany dzięki długiemu procesowi eksperymentów i sprawia, że utwory muzyczne odtwarzane przez MCR-040 brzmią naprawdę przepięknie, zaskakując mocą, czystością i dynamiką.

Dodaj komentarz