LogowanieZarejestruj się
News

Naim NAC-N 172XS: przedwzmacniacz analogowy ze strumieniowaniem

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
naim-RS1238

Nowy, analogowy przedwzmacniacz liniowy Naima z funkcjonalnością odtwarzacza strumieniowego UPnP i radia internetowego to niezły oryginał. NAC-N 172XS może być centralnym punktem systemu audio, w skład którego wchodzi odtwarzacz CD oraz końcówka mocy, np. NAP 152XS. Pozwala przyszłemu użytkownikowi wejść w świat plików audio, nie rezygnując przy tym z klasycznego odsłuchu srebrnych krążków. Wbudowany klient UPnP oferuje wszystko to, co zapewniają dedykowane odtwarzacze strumieniowe Naima a więc odczyt plików 32/192 w formatach FLC, WAV, AIFF, ALAC. Jest też wsparcie dla formatów stratnych: AAC, MP3, WMA, wejście USB typu A dla iPoda/iPhone. Istnieje także możliwość zainstalowania opcjonalnego tunera FM/DAB.

Wraz z nowym preampem otrzymujemy funkcjonalnego DAC-a z pięcioma wejściami cyfrowymi: dwoma optycznymi, dwoma koaksjalnymi i jednym minioptykiem na czołówce. Łączność z siecią może być kablowa lub bezprzewodowa. Znakomity wyświetlacz OLED pochodzi z wcześniejszych modeli odtwarzaczy strumieniowych. Pewnym kompromisem jest liczba wejść analogowych: jest tylko jeden DIN i jedna para RCA a do tego mały jack 3,5 mm na czołówce. Prawdopodobnie jednak, nikt nie będzie potrzebował więcej gniazd. Nie zapomniano oczywiście o sekcji audio i znakomitym zasilaniu opartym na 230-VA toroidzie z oddzielnymi uzwojeniami wtórnymi dla obwodów cyfrowych i analogowych.

Kolejna nowość to opisywany wcześniej, odświeżony wariant NaimUniti z dwójką w oznaczeniu. Podstawowa zmiana to zwiększona (z 50 do 70 W na kanał) moc wyjściowa. Powiększono także wyświetlacz, przejmując ten z modelu SuperUniti. Nowy model umożliwia ponadto strumieniowanie plików FLAC, WAVE, AIFF o próbkowaniu do 192 kHz (w przypadku formatu Apple Lossless limit wynosi 96 kHz), jak również podłączenie do pięciu źródłeł sygnału cyfrowego i przetwarzanie sygnałów o rozdzielczości 24/192. Na pokładzie urządzenia znajduje się także podwójny tuner FM/DAB (obsługujący pasma III i L). NaimUniti2 ma standardowej wielkości obudowę o wysokości 87 mm. Waży solidne 11,7 kg.

Dodaj komentarz