LogowanieZarejestruj się
News

Najnowszy Naim UnityServe

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
naim_uniti_serve_m_max

Naim to jedna z firm, które podążają swoją drogą, swoimi ścieżkami. Produkty tego producenta wyróżnia nie tylko specyficzny, oryginalny design, ale także rozwiązania techniczne, których na próżno szukać u konkurencji. I nie chodzi tutaj tylko o nietypowe złącza przyłączeniowe, ale szereg technologii, które Naim konsekwentnie stosuje w swoich produktach. Do niedawna można było określić firmę mianem konserwatywnej, ale od paru sezonów na rynek trafiają produkty, które są najlepszym dowodem zachodzącej w branży audio rewolucji, cyfrowej rewolucji z Internetem w tle. Najnowszy Naim UnityServe jest tego najlepszym dowodem.

Do polskich sklepów trafił właśnie wielofunkcyjny serwer/audio ripper – UnityServe. Urządzenie to występuję w dwóch wersjach: z tradycyjnym dyskiem twardym o pojemności 1TB oraz w wersji z pamięcią SSD, co pozwala uniknąć w systemie korzystania z zawodnych, mechanicznych elementów związanych z odczytem danych. Sprzęt wyposażono ponadto w napęd do kopiowania płyt CD na dysk, w razie konieczności UnityServe może również służyć opcjonalnie jako odtwarzacz CD. Został zaprojektowany do współpracy z zewnętrznymi urządzeniami: komputerem PC, iPodem, innymi odtwarzaczami muzycznymi, zewnętrznym dyskiem twardym. Co prawda w środku tak naprawdę znajduje się komputer, ale obsługa tytułowego urządzenia jest banalnie prosta. Sprzęt jest kompatybilny z UPnP, może być obsługiwany za pomocą iPhone / iPoda, wyposażono go w wysokiej klasy przetwornik DAC (24 bit / 192KHz). Możliwy jest odczyt wszystkich najpopularniejszych formatów z obsługą dźwięku 24 bitowego.

Nowe urządzenie pozwala przenieść całą kolekcję płyt CDA oraz dodatkowo odtwarzać muzykę z wielu źródeł. To wszystko zamknięte w niewielkim pudełku. Cena wersji HDD wynosi około 8 tysięcy złotych, w przypadku modelu z SSD przyjdzie zapłacić 8.5 tysiąca. Produkt trafi do dystrybucji w czerwcu.

 

Dodaj komentarz