LogowanieZarejestruj się
News

Sieciowy odtwarzacz muzyczny CocktailAudio X10

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
CA_X10_03

W połowie czerwca 2011 do oferty Human Media trafi nowe urządzenie, które można określić jako sieciowy serwer muzyczny. Zakres jego zastosowań i funkcjonalności jest dużo szerszy niż sugeruje to nazwa. Urządzenie jest przystosowane do pracy samodzielnej lub jako cyfrowe źródło w zestawie z rozbudowanymi systemami HiFi. Umożliwia odtwarzanie plików muzycznych w wielu popularnych formatach, pozwala na wykonywanie kopii i na odtwarzanie płyt CD-Audio oraz na odsłuch internetowych stacji radiowych, a nawet zgrywanie muzyki z taśm oraz płyt winylowych do postaci cyfrowej. Wbudowany dysk twardy o pojemności do 2TB może pomieścić zawartość 30 000 płyt CD. Za katalogowanie i szybki dostęp do zbiorów odpowiada funkcja bazy danych wspomagana informacjami o albumach i wykonawcach, które mogą być pobierane z internetu. Wbudowany kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3.5″ zapewnia wygodny dostęp do zasobów i ustawień urządzenia.

X10 jest nowoczesnym, cyfrowym systemem Audio HiFi, wyposażonym w czytnik płyt CD i funkcje sieciowego serwera plików muzycznych. Na pierwszy rzut oka wygląda on jak zwykły odtwarzacz CD z dużym ekranem. Oczywiście można go wykorzystywać do słuchania muzyki bezpośrednio z płyt CD. X10 posiada jednak cały szereg nowatorskich rozwiązań, pozwalających na zbudowanie i przechowywanie domowego archiwum nagrań audio skopiowanych z płyt CD i innych nośników pamięci, na udostępnianie i pobieranie danych z sieci komputerowej oraz na odsłuch tysięcy internetowych stacji radiowych. Po zgraniu kolekcji płyt CD na dysk urządzenia i automatycznym uzupełnieniu ich o dane wykonawców, tytułów, albumów itd., otrzymujemy szybki i niezawodny dostęp do wszystkich swoich nagrań. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wziąć pilota do ręki. Sprzęt otrzymał m.in.: wyjście cyfrowe audio (odtwarzacz można podpiąć pod zewnętrznego DACa), wyjście słuchawkowe o niezłych parametrach, obsługę NTFS (dysk) oraz możliwość odtwarzania plików audio HD: WAV (do 192kHz 24bit).

Sprzęt trafił do nas do testów, sprawdzimy zarówno jakość zgrywanego materiału (z płyt CDA, winyli oraz kaset magnetofonowych), jak również zobaczymy (czy raczej usłyszymy) jak gra z plików 24 bit (nie tylko nieskompresowanego WAV, co jest – dodajmy – rzadkością, ale także z popularnych FLAC).

Polska witryna przygotowana specjalnie dla użytkowników tego urządzenia znajduje się pod tym adresem.

 

Dodaj komentarz