LogowanieZarejestruj się
News

Wszystko w jednym: Peachtree Audio Grand Integrated

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
peachtree_audio_grand_integrated

High-endowy model Peachtree Audio Grand Integrated łączy cechy czterech urządzeń – przedwzmacniacza lampowego, końcówki mocy, zaawansowanego przetwornika C/A wysokiej rozdzielczości i wzmacniacza słuchawkowego. Sukces produktów firmy Apple skłonił przedstawicieli Peachtree Audio do rozpoczęcia produkcji urządzeń, które będą doskonale współpracowały z nowymi mediami. Z czasem projektanci firmy odkryli, że zaawansowany konwerter cyfrowo-analogowy w połączeniu z dobrym wzmocnieniem dźwięku nawet ze skompresowanego pliku może wydobyć muzykę, która zabrzmi w angażujący sposób i jakością nie będzie odbiegała od dźwięku z dobrego odtwarzacza CD. Z tej idei zrodził się wzmacniacz zintegrowany Grand Integrated.

Wysoka wydajność energetyczna wzmacniacza Peachtree Audio Grand Integrated sprawia, że urządzenie generuje niewielkie ilości ciepła i charakteryzuje się niezwykle niskim współczynnikiem zniekształceń harmonicznych. Peachtree Audio Grand Integrated dostarcza potężną moc 400 W na kanał przy obciążeniu 8 omów, która przy spadku oporności do 4 omów wzrasta do 650 watów na kanał. Cena: 16 999 zł. Pozostałe informacje w rozwinięciu…

peachtree_audio_grand_integrated_front_max

Nad jakością brzmienia czuwa m.in. system Bascom King Tube Buffer, który wykorzystuje dwie legendarne lampy 12AU7 wygładzające wszelkie nadmierne ostrości brzmienia charakterystyczne dla słabej jakości nagrań i skompresowanego
dźwięku.

Dźwiękiem można cieszyć się nawet podczas odsłuchu z wykorzystaniem słuchawek. Sygnał ze wzmacniacza słuchawkowego trafia do gniazda wyjściowego po wcześniejszym przepuszczeniu go przez sekcję lampową. Specjalny przycisk na pilocie zdalnego sterowania pozwala pominąć sekcję lamp i umożliwia wybór pomiędzy normalnym i hybrydowo-lampowym trybem odtwarzania.

Peachtree Audio Grand Integrated konstruktorzy zastosowali niezwykle ceniony przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 32 9018. Układ wykorzystuje opatentowany system Hyperstream Reclocking, dzięki któremu niepożądane zniekształcenia w postaci jitteru zostają ograniczone do niemierzalnego poziomu. Zyskuje na tym brzmienie, które wyróżnia się niezrównaną jakością bez względu na to, czy pochodzi ze źródeł cyfrowych, odtwarzacza CD lub strumieniowego, czy nawet dekodera telewizji kablowej.

Z układem ESS Sabre współpracuje asynchroniczny port USB 192 kHz/24-bity. Dzięki temu pochodzący z komputera dźwięk został wyniesiony na poziom niedostępny dla innych urządzeń.

Peachtree Audio Grand Integrated wyróżnia się również znakomitą jakością wykonania i funkcjonalnością. Przedni panel wzmacniacza to płyta aluminiowa o grubości 1,5 cm, na której znajdują się tytanowe przyciski uzupełnione grawerowanymi oznaczeniami. Dzięki temu konstrukcja zyskała luksusowy charakter, a przy tym nawet po wielu latach użytkowania wszystkie napisy będą czytelne.

peachtree_audio_grand_integrated_rear_max

Tryb Home Theater Bypass pozwala połączyć działanie wysokiej jakości systemu stereo z kinem domowym, w którym urządzenie pełni funkcję wzmacniacza. Z kolei podczas nocnych sesji odsłuchowych przydatnym dodatkiem jest możliwość przygaszenia diod na przednim panelu.

We wzmacniaczu znajduje się ponadto wyzwalacz 12 V, a pilot zdalnego sterowania wyposażony jest w opcję odwrócenia fazy i przełączania trybu pracy urządzenia. Wzmacniacz zintegrowany Peachtree Audio Grand Integrated jest dostępny w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

 

Dodaj komentarz