LogowanieZarejestruj się
News

Tab to school – tablety Samsung doskonałym narzędziem dla uczniów i studentów

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

We wrześniu rozpoczął się rok szkolny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a w październiku kolejny rok nauki zainaugurują studenci. Dzięki urządzeniom takim jak tablety Samsung GALAXY Tab 2 10.1” i Samsung GALAXY Tab 2 7.0” nauka może stać się przyjemniejsza, a opracowanie materiałów i robienie notatek, łatwe jak nigdy dotąd. Tablety stają się coraz popularniejszymi urządzeniami w które są wyposażeni uczniowie i studenci. Pozwalają na szerokie zastosowanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w polskich szkołach. Dzięki nim uczniowie mają stały dostęp do prezentacji multimedialnych, edytorów tekstów, arkuszy kalkulacyjnych i całego bogactwa oferowanego przez aplikacje przygotowane na te urządzenia. Powszechny dostęp uczniów do tabletów mógłby z jednej strony odciążyć plecaki najmłodszych, a z drugiej wyrównać szanse edukacyjne osób, które mają ograniczony dostęp do nowych technologii.

„Tablety oferują tak zaawansowane możliwości, że świetnie mogą wspierać uczniów i studentów. Dają możliwość łatwego edytowania dokumentów, sprawdzania informacji dostępnych w internecie, archiwizowania notatek i wymiany plików. Wiele informacji dostępnych w sieci można pokazać za pomocą przestrzennych wykresów czy wizualizacji, których nie da się umieścić w tradycyjnym podręczniku. Osoby, które dużo notują podczas zajęć, mają też możliwość dołączenia wygodnej klawiatury zewnętrznej, pozwalającej na komfort pracy porównywalny z komputerami przenośnymi. Dodatkowo osoba, która opuściła wykład lub zajęcia, może zrobić zdjęcie notatek od znajomego bez potrzeby pożyczania i żmudnego przepisywania zeszytów. Niewielka waga tego typu urządzeń pozwoli też odciążyć plecaki najmłodszych uczniów” – powiedziała Anna Sawa, Specjalista ds. PR w Samsung Electronics Polska.

Urządzenia takie jak Samsung GALAXY Tab 2 10.1” i Samsung GALAXY Tab 2 7.0” są wyposażone w dwurdzeniowe procesory o szybkości 1 GHz i najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Andorid 4.0. Zmodernizowany system umożliwia jeszcze łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji, na przykład całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oba modele dysponują możliwością powiększenia pojemności pamięci za pomocą kart microSD. Dzięki temu na urządzeniach można zapisać wszystkie potrzebne dokumenty, łącznie z rozbudowanymi prezentacjami multimedialnymi. Długi czas pracy baterii pozwoli na korzystanie tabletów niezależnie od długości trwania zajęć w szkole czy na uczelni.

Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś przez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC.

Dodaj komentarz