LogowanieZarejestruj się
News

Nowa odsłona głośników JBL GTO do auta

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
jbl-gto-508c_957

JBL by Harman prezentuje nową generację głośników JBL - GTO. To od lat najpopularniejsze głośniki samochodowe tej marki. Jednym z powodów ogromnej popularności serii JBL GTO jest rozmaitość rozmiarów głośników. Pozwala to optymalnie dopasować je zarówno do samochodów z rynku amerykańskiego, azjatyckiego, lecz także do aut zaprojektowanych dla europejskiego odbiorcy. Można znaleźć nawet modele, które idealnie pasują nie tylko do starszych samochodów, ale i aut, które niebawem zyskają status modeli kolekcjonerskich: Audi 80, Citroen XM, Fiat Uno, Ford Sierra, Peugeot 205, Renault 5, Saab 9000, Volvo 740 czy VW Golf II. Stwierdzenie „pasują” oznacza w tym przypadku, że bez modyfikacji wnętrza można je montować w miejscach fabrycznie do tego przeznaczonych. To pozwala zachować oryginalny wystrój wnętrza samochodu, co z pewnością docenią kolekcjonerzy aut.

jbl_gto_max

Na lata

Głośniki zaprojektowano tak, by starczyły na lata i dobrze zniosły niekorzystne warunki panujące w samochodach. Wykonano je z trwałych materiałów odpornych na promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, wstrząsy oraz wilgoć. Do budowy użyto tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym FRP, kompozytów na bazie włókien węglowych, solidnej gumy butylowej a także jedwabiu.

JBL GTO są dostępne w różnych wersjach, by kierowca miał jak największy wybór konfiguracji. Są więc zestawy komponentowe wysokiej jakości z oddzielnymi głośnikami wysokotonowymi i średnio niskotonowymi oraz specjalnie dopasowanymi zwrotnicami, ale są też  osobno oferowane głośniki wysokotonowe.

Można je zastosować np. do poprawy brzmienia z przodu lub z tyłu kabiny (jako uzupełnienie głośników średnio niskotonowych w drzwiach). Do wyboru jest także pełna gama modeli koaksjalnych (dwu- i trójdrożnych), które dzięki technologii regulacji tweeter idealnie pasują do fabrycznych miejsc montażowych.

jbl_gto2_max

jbl_gto3_max

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE I ROZWIĄZANIA

Opatentowana membrana Plus One

Membrana o większej niż zwykle powierzchni, przy zachowaniu tego samego rozmiaru kosza głośnika. Zysk to lepsza skuteczność i przetwarzanie pasma częstotliwości.

Regulacja pozycji tweetera UniPivot

Rozwiązanie niweluje niedogodności związane z instalacją głośników wysokotonowych nisko w drzwiach. Dzięki regulacji tweeter można ustawić w takiej pozycji, by był optymalniej skierowany na słuchacza, co skutkuje wyraźną poprawą odbioru tonów wysokich.

Kosze z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym

Podwyższona wytrzymałość koszy w porównaniu z tradycyjnymi koszami z tłoczonej stali. Dodatkowy zysk to antymagnetyczne właściwości kosza i odporność na rezonanse (wyższa jakość dźwięku). Kosze są także odporne na wilgoć i nie rdzewieją.

Zalecana moc wzmacniacza

Do każdego modelu producent podaje zalecany zakres mocy, dzięki czemu łatwo dobrać głośniki do określonego wzmacniacza lub radia samochodowego. Głośniki opracowano tak, by mogły współpracować z różnym sprzętem samochodowym - radioodtwarzaczami instalowanymi fabrycznie przez producenta samochodu jak i radiami, które zwykle można kupić w sklepach.

Cewki 3 Ohm

Kompatybilne ze wszystkimi wzmacniaczami 4 Ohm. Dzięki obniżeniu impedancji uzyskano lepsze warunki pracy w samochodach z przewodami niższej jakości.

Wentylowane układy magnetyczne

Rozwiązanie zapewnia cewce głośnika optymalne warunki pracy. Dzięki wentylacji cewka może dłużej pracować przy większym obciążeniu. Innymi słowy - z głośnikami JBL GTO można dłużej i intensywniej grać.

Wysoki poziom SPL

Im wyższa skuteczność głośników, tym mniej potrzeba mocy, by zagrać z tą samą głośnością. Zależnie od modelu skuteczność głośników wynosi od 91 dB do 94 dB. To jedne z najlepszych wyników w klasie.

jbl_gto4_max

Dodaj komentarz