LogowanieZarejestruj się
News

Pełna integracja handheldów Apple w systemie car-audio

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Pioneer AppRadio

Pioneer od paru sezonów wprowadza elektronikę użytkową zintegrowaną z produktami Apple. Nie jest to „płytka” integracja. Produkty japońskiego specjalisty AV są, w zgodnej ocenie branżowych dziennikarzy, najlepiej dostosowane do współpracy z handheldami firmy z Cupertino. Przykładem urządzenia, które można uznać za w pełni zintegrowany system dla iPoda/iPhone jest najnowsze AppRadio. To sprzęt montowany w samochodach, pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości urządzeń Apple, ich inteligentną integrację z pojazdem. Ten produkt stanowi niewątpliwe nową jakość w przypadku tego typu aplikacji. Nie jest to odtwarzacz współdziałający z iPodem, a coś o znacznie większych możliwościach (biorąc pod uwagę możliwość programowej rozbudowy oraz bogatą bazę aplikacji, praktycznie nieograniczonych). Dla użytkowników produktów firmy Apple to bardzo interesująca propozycja, pozwalająca na wykorzystanie możliwości jabłuszkowego telefonu lub/i odtwarzacza w aucie w najlepszy, możliwy sposób…

Informacja prasowa

AppRadio to nowy, innowacyjny produkt Pioneera, który całkowicie zmieni sytuację na rynku odtwarzaczy samochodowych. Pioneer AppRadio jest pierwszym odtwarzaczem samochodowym, który został zaprojektowany, tak aby w pełni korzystać z mocy obliczeniowej, pojemności dyskowej, połączeń sieciowych oraz aplikacji iPhone oraz iPoda (4 generacji). Pioneer AppRadio jako pierwsze zaopatrzono w pojemnościowy ekran dotykowy umożliwiający sterowanie większością funkcji za pośrednictwem lekkich ruchów palcem po wyświetlaczu. Duża przekątna – 6.1 cala, ułatwia obsługę zapewniając tym samym bezpieczeństwo podczas jazdy. Dodatkowo, wbudowany moduł Bluetooth pozwala na korzystanie z zestawu głośnomówiącego AppRadio. Producent przewidział możliwość podłączenia kamery cofania – AppRadio to zatem nie tylko rozrywka na najwyższym poziomie, to również większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Mocną stroną Pioneer AppRadio jest łatwość aktualizacji jego oprogramowania – podobnie jak w większości najnowszych smartfonów. Panel urządzenia, z zaledwie trzema przyciskami oraz 6.1 calowym ekranem pojemnościowym o wysokiej rozdzielczości (WVGA 800 x 480) utrzymany jest w prostej, eleganckiej stylistyce. W porównaniu do tradycyjnych wyświetlaczy, wymaga mniejszego nacisku, działa znacznie szybciej, a dzięki funkcji Multi-touch umożliwia wygodne korzystanie z aplikacji. Dotykowy ekran pozwala na kontrolowanie wszystkich funkcji urządzenia – od menu, poprzez obsługę iPod, radia AM/FM kończąc na prowadzeniu rozmów telefonicznych za pośrednictwem Bluetooth.

Podłączenie iPoda lub iPhone pozwala w pełni odkryć potencjał Pioneer AppRadio, wprowadzając komfort i nowy wymiar łączności wprost do deski rozdzielczej samochodu. Aplikacja Pioneer AppRadio, dostępna za darmo w App Store , pozwala na dostęp do danych oraz połączeń iPhone’a 4, umożliwiając użytkownikom korzystanie między innymi z Google Maps czy innych, rekomendowanych aplikacji.

W związku z dynamicznie rosnącą ilością kompatybilnych aplikacji, użytkownicy Pioneer AppRadio będą automatycznie informowani o nowościach za pośrednictwem aplikacji AppRadio iPhone. Dodatkowo, urządzenie AppRadio również można aktualizować, zaopatrując się tym samym w najnowszą wersję oprogramowania.

Pioneer AppRadio korzysta z bogatego dziedzictwa Pioneer w zakresie urządzeń audio – oferując tuner AM/FM z funkcją RDS, oraz pełną obsługę muzyki z urządzeń iPod. Podczas odtwarzania utworów z iPoda, na ekranie pojawia się znane z produktów Apple menu – z łatwością znajdujemy nazwę utworu, albumu oraz wykonawcę. Korzystanie z telefonu iPhone za pośrednictwem AppRadio, możliwe jest dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Zewnętrzny mikrofon oraz głośniki samochodowe pozwalają na prowadzenie rozmów bez konieczności trzymania telefonu podczas jazdy. Dodatkowo, korzystanie z listy kontaktów telefonicznych odbywa się poprzez ekran dotykowy AppRadio. Zestaw Pioneer AppRadio zawiera konektor (30-pin), zewnętrzna antenę GPS i zewnętrzny mikrofon do rozmów telefonicznych. Możliwe jest również podłączenie kamery cofania, systemu kontroli przy kierownicy oraz zewnętrznego, dodatkowego wzmacniacza.

Dodaj komentarz