LogowanieZarejestruj się
News

Samsung Mobile Print – wygoda bezprzewodowego drukowania

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
samsung-mobile-print-screenshot1

Rozwiązania do druku oferowane przez firmę Samsung, to nie tylko wydajne drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne i tonery, ale także ułatwiające codzienną pracę oprogramowanie. Jednym z takich udogodnień jest darmowa aplikacja Samsung Mobile Print, dzięki której użytkownicy mogą bezprzewodowo drukować i skanować na kompatybilnych urządzeniach Samsung, bezpośrednio z tabletu lub smartfona z systemem Android lub iOS. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Samsung pokazało, że drukowanie przez WiFi jest postrzegane jako atrakcyjna funkcjonalność przez blisko 86 proc. badanych. Możliwość druku bezprzewodowego jest również funkcjonalnością, którą w nowej drukarce chciałoby posiadać ponad 72 proc. ankietowanych.

Samsung Mobile Print jest darmową aplikacją, która poprzez wykorzystanie możliwości druku bezprzewodowego pozwala uwolnić komputer od zbędnego okablowania. Aplikacja ta współpracuje z kompatybilnymi urządzeniami Samsung, tj. drukarkami i wielofunkcyjnymi urządzeniami sieciowymi oraz drukarkami wyposażonymi w moduł łączności bezprzewodowej WiFi. Samsung Mobile Print umożliwia wygodne drukowanie i skanowanie bezpośrednio z poziomu tabletu lub smartfona z systemem Android lub iOS, bez potrzeby włączania komputera PC. Użytkownicy mogą drukować obrazy, pliki PDF, strony internetowe i różne dokumenty biurowe, nawigując palcem po ekranie dotykowym swojego ulubionego urządzenia mobilnego. Funkcję druku bezprzewodowego za pośrednictwem aplikacji Samsung Mobile Print obsługują wybrane modele drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, np. SCX-3205W, ML-3710DW, ML-1865W, CLX-3185FW.

Aplikację Samsung Mobile Print można pobrać bezpłatnie w sklepie Google play na smartfon lub tablet z zainstalowanym systemem Android, a także w App Store dla urządzeń mobilnych z systemem iOS. Zalety aplikacji doceniło znane laboratorium testowe Buyers Laboratory LLC (BLI), które w lipcu 2012 roku przyznało Samsung Mobile Print nagrodę „Pick” – „Outstanding Mobile Print App”.

Wybrane urządzenia firmy Samsung pozwalają także na zdalne drukowanie przy wykorzystaniu standardu bezprzewodowej komunikacji DLNA (Digital Living Network Alliance). Technologia ta eliminuje potrzebę stosowania programu interpretującego i umożliwia przesyłanie plików do drukarki bezpośrednio z telewizora, sprzętu audio, komputera lub telefonu komórkowego, bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników lub wtyczek programowych.

Dodaj komentarz