LogowanieZarejestruj się
News

Hi-res z Androida? PMP iBASSO DX100

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
iba2

Odtwarzacz przenośny z obsługą hi-res z pudełka? Oj ciężko będzie, owszem są modele HiFiMana (brzmi dobrze, ale ciężkie, nieporęczne, z przedpotopowym interfejsem oraz sposobem obsługi), parę manufaktur takie coś robi, ale jakiś masowy produkt? Naprawdę masowy… no nie ma tego typu urządzeń na rynku za wiele, choć FLACzki (ale, właśnie, zazwyczaj z ograniczeniem do 150o kbps) oferują Koreańczycy (np. iRiver). Nowy PMP iBASSO DX100 to zapowiedź urządzeń odtwarzających gęste formaty audio, działających pod kontrolą popularnych, mobilnych systemów operacyjnych. Niestety, wszyscy którzy liczyli na coś smukłego niczym iPod Touch, w wyszukanej formie srodze się zawiodą… to kolejny HiFiMan (opakowanie), tyle że na Androidzie.

Przenośny odtwarzacz z systemem operacyjnym Android, ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy oraz 32-bitowego DACa Sabre ES9018. W praktyce oznacza to, że posłuchamy na niemal dowolnych nausznikach dźwięku o jakości studyjnych masterów w formacie 24/192. Sprzęt wyposażony został w magnezowo-aluminiową obudowę. W środku znajdziemy moduł bluetooth oraz WiFi. Pamięć wbudowana to 64GB… nieźle, a do tego można jeszcze włożyć do slotu kartę microSD o pojemności 32GB (szkoda, że nie ma obsługi pojemniejszych flashów, ale i tak ok. 90GB powinno starczyć na solidną kolekcję hi-resów). Bateria pozwala na 7-godzinną grę względnie 72-godzinny stan czuwania. Niestety nie są to wybitnie duże wartości, ale warto pamiętać, że odtwarzanie muzyki w gęstych formatach strasznie szybko drenuje baterię (dodatkowo, tutaj mamy jeszcze wzmacniacz słuchawkowy). To właśnie dlatego raczej nie ma co liczyć na popularyzację hi-res wśród producentów handheldów, obsługę w mobilnych systemach… akumulatory na to zwyczajnie nie pozwalają. Na jednej ze ścianek widzę port USB Micro.

Wspierane formaty? APE, FLAC, WAV, WMA, AAC, ALAC, OG i MP3. Dotykowy ekran o przekątnej 3,75 cala pozwala na przeglądanie Internetu (oczywiście w poszukiwaniu informacji o najnowszych albumach ;) ) oraz ściąganie aplikacji z Google Play (alternatywny soft do odtwarzania, serwisy streamingowe etc. etc. etc.). DX100 waży 275 gramów (ciężki jest w porównaniu do typowego mp3 grajka, czy nawet wyposażonego w duży ekran PMP). Poza muzyką, obejrzymy sobie filmy, ale kto by tam się filmami interesował, mając w zanadrzu do przesłuchania całą kolekcję hi-resów? Więcej na temat tego ciekawego urządzenia znajdziecie tutaj. Cena niestety zwala z nóg – wynosi bowiem aż 829 dolarów. Tyle trzeba zapłacić za „Reference Digital Audio Player”.

 

Dodaj komentarz