LogowanieZarejestruj się
News

JF DIGITAL HDM – takie Oppo tylko że w świecie audio?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ch3

Oppo to znany producent znakomitych odtwarzaczy Blu-ray (właściwie obecnie odtwarzaczy cyfrowych, z funkcjami sieciowymi, odtwarzających fizyczne nośniki). Te fantastyczne urządzenia (mieliśmy okazję zapoznać się z nimi, na pewno w końcu przetestujemy ten sprzęt u nas w HDO), są bazą dla wielu high-endowych producentów AV, którzy często przepakowują wnętrze Oppo do swoich kosztownych obudów i stosując mnożnik x5 wypuszczają to potem na rynek, goląc ludzi majętnych, ale niezbyt rozgarniętych, czy może zorientowanych ;-) W przypadku kolejnej chińskiej marki (Oppo ma siedzibę w Stanach, ale cała produkcja, projektowanie odbywa się za chińskim murem), kto wie czy nie będziemy świadkami podobnej sytuacji. Te skrzynki mają potencjał…

Jing Feng Digital z siedzibą w Shenzen, to firma oferująca m.in. widoczny na zdjęciu HDM03 - odtwarzacz plików i DAC w jednym. Poza tym w ofercie są jeszcze różne wariacje (mniejszy, większy model, model z funkcją nagrywania, z układem konwersji A/D etc.).  W przedstawionym na zdjęciach odtwarzaczu jest kilka nietypowych rzeczy. Po pierwsze cena – fabryczna wynosi równowartość 2000 zł. Czytaj u nas nie powinna przekroczyć pułapu 3000~3500zł. Patrząc przez pryzmat wyposażenia i możliwości, takie urządzenia to od 5000 w górę. Po drugie wyposażenie: Chińczycy zamontowali w swoim urządzeniu 32-bitowy dekoder Wolfsona WM8741, który teoretycznie jest przygotowany do pracy z sygnałami 32/384. Obecnie HDM 03 grai 24/192, jednak w przyszłości update oprogramowania pozwoli na podniesienie tego parametru do ww wartości. Po trzecie jest to wszechstronne źródło cyfrowe – odtwarzacz, tuner radia internetowego oraz DAC w jednym (jw są jeszcze bardziej rozbudowane wersje z nagrywarką cyfrową).

Sprzętem można zarządzać bezprzewodowo poprzez smartfony z Androidem i iOS. Sekcje odtwarzacza plików i konwertera są od siebie oddzielone, a układy tego ostatniego są specjalnie opracowane przez fachowców Wolfsona. Warto popatrzeć na zasilanie, układy, typologię – wygląda to wszystko bardzo high-endowo! Więcej o tym sprzęcie przeczytacie tutaj.

Dodaj komentarz