LogowanieZarejestruj się
News

Nokia Lumia 620 – telefon dla oszczędnych z Windows Phone 8

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
nokia-lumia-620

Smartfona wyposażono w ekran 3,8″ wyświetlający obraz w rozdzielczości 800×480 pikseli. Sercem telefonu jest dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 taktowany z częstotliwością 1 GHz wspomagany przez 512 MB pamięci RAM. Pamięć dostępna dla użytkownika to 8GB (możliwość rozszerzenia przez karty microSD) oraz 7GB w usłudze chmurowej SkyDrive. Zastosowana bateria ma pojemność 1300 mAh, a sam smartfon jest przystosowany do obsługi technologii zbliżeniowej NFC. Nokia Lumia 620 jest wyposażona w 5-megapikselowy aparat oraz przednią kamerę VGA.

To trzeci i najbardziej przystępny cenowo smartfon z systemem Windows Phone 8. Najnowsza Lumia ma kompaktową konstrukcję i dwuwarstwowe, wymienne, kolorowe obudowy (podobny patent zastosowano m.in. w przetestowanym u nas modelu 710). Użytkownicy mogą wybierać z siedmiu różnych obudów. Dostępne są wersje: limonkowa, pomarańczowa, amarantowa, żółta, niebieska, biała oraz czarna.

Dzięki Windows Phone 8 użytkownik będzie mógł skorzystać z dynamicznych kafelków, jednej z kluczowych funkcjonalności nowego wariantu mobilnych okienek. Poza tym będzie mógł skorzystać z pakietu Office oraz integracji z konsolą (o ile ją posiada) w ramach Xbox Live. Telefon trafi do operatorów komórkowych w I kwartale 2013 roku – biorąc pod uwagę sensowną konfigurację, będzie to zapewne jeden z najchętniej wybieranych modeli (oczywiście poza specyfikacją, liczy się tu cena, zapewne w większości wypadków telefon będzie za złotówkę).

 

Dodaj komentarz