LogowanieZarejestruj się
News

Głośniczek Yamaha PDX-B11 w sinozębnym strumieniu bitów

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
yamaha_pdx_m_max

Najnowszy system muzyczny Yamaha PDX-B11 do walorów odziedziczonych po swoim poprzedniku dołącza możliwość bezprzewodowego strumieniowania muzyki za pomocą technologii Bluetooth. Popularne martfony, tablety oraz przenośne odtwarzacze sprawiły, że niemal na każdym kroku mamy dostęp do muzyki. Problemem okazuje się jednak to, że zazwyczaj możemy cieszyć się nią wyłącznie samemu, bo do jej odtwarzania poza domem wykorzystywane są przeważnie słuchawki. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy chcemy cieszyć się doskonałym dźwiękiem w szerszym gronie. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest najnowszy przenośny system dźwiękowy Yamaha PDX-B11.

Dlaczego akurat to urządzenie? Przyczyn jest kilka, ale wśród najważniejszych warto wymienić lekką i wytrzymałą konstrukcję, pozwalającą na korzystanie z PDX-B11 nawet w trudnych warunkach, niesamowite właściwości brzmieniowe jak na tak małą obudowę i perfekcyjne zgranie wszechstronności połączeń z zasilaniem sieciowym i bateryjnym. Od strony konstrukcyjnej PDX-B11 jest dwudrożnym systemem, w którym projektanci zastosowali wydajny przetwornik niskotonowy o średnicy 10 cm i niezwykle precyzyjny głośnik wysokotonowy. Dzięki temu, że za całość odpowiadali doświadczeni dźwiękowcy Yamahy, ta niewielka konstrukcja zapewnia niesamowite brzmienie – bogate w szczegóły i bardzo dynamiczne. Bas jest punktowy, wokale czyste, a wysokie tony bardzo detaliczne.

Niezwykły dźwięk doskonale współgra z szeroką gamą połączeń. Najważniejszy jest Bluetooth, dzięki któremu można cieszyć się wygodą bezprzewodowego odtwarzania muzyki np. z telefonu. Ma to szczególne znaczenie podczas wykorzystywania PDX-B11 poza domem, gdzie kable tylko przeszkadzają. Dzięki bezprzewodowej technologii Yamaha automatycznie łączy się urządzeniem, które zostało ostatnio zsynchronizowane. I to bez konieczności dokuczliwej zmiany ustawień.

Do niesamowitego dźwięku prowadzą trzy proste kroki – uaktywnij Bluetooth w smartfonie, tablecie lub komputerze, wybierz odtwarzacz muzyki naciśnij przycisk Play. Równie łatwa jest zmiana źródła dźwięku. Wystarczy naciśnąć przycisk Bluetooth, a PDX-B11 natychmiast odświeży połączenie. Współpracę z urządzeniami, które nie zostały wyposażone w technologię bezprzewodową, umożliwia gniazdo stereo mini jack.

Od strony wizualnej PDX-B11 wyróżnia się naturalnym pięknem. Elektronika i głośniki zostały umieszczone w wytrzymałej ośmiokątnej obudowie z chromowaną maskownicą. Silikonowe osłony przycisków chronią urządzenie przed przedostawaniem się kurzu do wnętrza obudowy. Niewielka waga urządzenia (1,5 kg) i metalowy uchwyt ułatwiają przenoszenie tej wytrzymałej konstrukcji, a bateryjne zasilanie pozwala na ok. 8-godzinne korzystanie z PDX-B11 poza domem. Komfort obsługi dodatkowo podwyższa pilot zdalnego sterowania.

PDX-B11 zwraca uwagę nie tylko brzmieniem i projektem, lecz także kolorystyką. Urządzenie dostępne jest w jednym z czterech kolorów: czarnym, pomarańczowym, niebieskim i szarym. Najnowszy przenośny system Yamahy trafił już do sprzedaży, a jego poglądowa cena detaliczna wynosi 599 zł.

Dane techniczne:

Bluetooth:
Wersja/profil: Ver. 2.1 + EDR / A2DP
Kodeki dźwięku: SBC, AAC
Maksymalny zasięg komunikacji: 10 m (bez zakłóceń)

Wejście: stereo mini jack (3,5 mm)

System głośnikowy: 10-cm niskotonowy, 3,5-cm wysokotonowy

Zasilanie: prąd zmienny lub 6 baterii AA (czas pracy na bateriach: ok. 8 godzin w przypadku baterii alkalicznych)

Wymiary (S x W x G): 210 x 237 x 240 mm

Kolory: czarny, niebieski, pomarańczowy, szary

Dodaj komentarz