LogowanieZarejestruj się
News

Niższe ceny na produkty HiFiMANa oraz nowe wzmacniacze EF-6 i EF-2A

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
hifiman-ef6-8

Z okazji nadchodzących świąt RAFKO, polski przedstawiciel HiFiMANa obniża ceny na wybrane produkty. Zmiany cen przypadną do gustu w szczególności fanom słuchawek audiofilskich, których ceny znacząco spadają! HiFiMAN HE-6 – 5 390 pln - cena niższa aż o 400zł! HiFiMAN HE-500 – 3 290 plncena niższa aż o 500zł!  HiFiMAN HE-300 – 1095 plncena niższa o 100zł! Ponadto model HE-5LE został objęty specjalną limitowaną promocją – dystrybutor oferuje w cenie 3 399 pln zestaw słuchawek HE-5LE wraz z adapterem HE-Adapter, który umożliwia podpięcie słuchawek wprost do wyjść głośnikowych we wzmacniaczu stereo.

To nie koniec świątecznych niespodzianek – na polski rynek trafiają dwa nowe modele wzmacniaczy słuchawkowych HiFiMANa, jednego z najlepszych na świecie producentów audiofilskich słuchawek w unikalnej technologii planarnej (ortodynamicznej). Dwa nowe modele to EF-6 oraz EF-2A. Pierwszy z wymienionych to jeden z najlepszych, najmocniejszych wzmacniaczy napędzających słuchawki na świecie. Drugie urządzenie to sprzęt wyposażony dodatkowo w DAC, który jest mniejszy niż notesu w formacie A6. Kompaktowa, hybrydowa konstrukcja będzie idealnym partnerem dla Waszych słuchawek.

Poniżej, w rozwinięciu znajdziecie dokładny opis obu wzmacniaczy…

HiFiMAN EF-6

 Jeden z najmocniejszych i najlepszych wzmacniaczy słuchawkowych na świecie!

 

Budowa:

- zamiast klasycznego potencjometru – drabinka rezystorowa - 24 krokowy ręcznie produkowany tłumik oparty na rezystorach DIP na wejściu i wyjściu obwodu

- wydzielona sekcja przedwzmacniacza wyposażona w op-ampy Texas instruments OPA627 (wejście) i typu FET OPA2604 (wyjście)

- topologia wzmacniacza: 3-stopniowy obwód wyposażony w op-ampy Burr-Brown OPA627AP z mosfetami wyjściowymi Toshiba 2SK214, 2SJ77

- sekcja zasilania oparta na filtrze CLC

- rozmiar, jakość i sztywność obudowy lepsza niż w wielu wzmacniaczach stereo

- industrialny design z frontowym panelem ze szczotkowanego aluminium.

 

Dźwięk:

Dźwięk generowany przez EF6 jest potężny i krystalicznie czysty, ale niepozbawiony delikatności i zrównoważenia. Wzmacniacz generuje olbrzymią w szerokości i głębokości scenę dźwiękową. Delikatnie zmiękczona i ocieplona barwa nadaje całemu przekazowi właściwą muzykalność. 5-watowy zapas nieprzerwanie płynącej A-klasowej mocy sprawia, że EF6 panuje nad przetwornikami dowolnych słuchawek w sposób niepodważalny i wolny od jakichkolwiek zniekształceń.

Wzmacniacz jest w stanie wydobyć 100% pokłady basu i dynamiki z każdych słuchawek na świecie. Nie istnieje membrana słuchawkowa, której EF6 nie byłby w stanie w pełni poruszyć i kontrolować. Tylko EF6 jest w stanie dostarczyć perfekcyjny dźwięk na maksymalnym poziomie głośności, jakie zdolne jest przyjąć ludzkie ucho – bez jakichkolwiek zniekształceń czy przesterowań.

Dzięki unikalnemu projektowi 24-krokowego tłumika zamiast klasycznego potencjometru EF6 góruje nad innymi wzmacniaczami zerowym słyszalnym poziomem szumów oraz znakomitą stereofonią.

 

 

 

 

 

 

 

 

HiFiMAN EF-2A

Wzmacniacz słuchawkowy z DAC mniejszy niż biurkowy notes A6!

 

Budowa:

-        wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy produkcji japońskiej Burr-Brown PCM2702

-        hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy oparty na lampach 6J1

-        front ze szczotkowanego aluminium

-        obsługa słuchawek dynamicznych do 300 ohm!

-        super kompaktowe rozmiary – 14cm szerokości i 8.5cm głębokości

-        EF2 jest mniejszy niż biurkowy notes A6!

 

Dźwięk:

Brzmienie EF2 prezentuje firmową szkołę brzmienia HiFiMANa, która opiera się na generowaniu dynamicznego dźwięku z lekkim ociepleniem barwy. Wzmacniacz charakteryzuje się ciepłą średnicą z bogactwem mikrodetali, co przekłada się na łagodny barwny wokal i dobrze obciążone mięsiste brzmienie gitar i innych instrumentów szarpanych.

Brak sztucznego wyostrzenia dźwięku sprawia, że EF-2A bardzo dobrze zgrywa się ze słuchawkami z wyeksponowaną górą. Dlatego bardzo częstym zestawieniem słuchawek dla EF-2 są produkty GRADO. Szybki, krótki i dobrze obciążony bas pokazuje, że pomimo zastosowania lamp wzmacniacz dysponuje znakomitą dynamiką.

Dodaj komentarz