LogowanieZarejestruj się
News

Wreszcie news o czymś innym niż Apple. ADL zawita do Kraju nad Wisłą

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
1548_ADL_A1-2-Chip

Wreszcie, chciałoby się rzec. Są marki audio, które jakoś nie miały szczęścia zagościć na naszym rynku, prężnym dodajmy, bo coraz większe zainteresowanie branży nie jest dzisiaj dla nikogo niespodzianką. Polacy słuchają, kupują, na koncerty chodzą Proszę Pana i nawet kupują muzykę, choć głównie widać to po rosnących udziałach czarnego krążka (wiadomo, bo moda, choć w tym wypadku moda która bez żadnego szukania dziury w całym, cieszy) oraz rosnącej liczbie abonentów serwisów streamingowych (WiMP, Spotify, Deezer i reszta stawki). To dobrze, że się kręci, bo jak się kręci to zyskamy na tym wszyscy. Większa konkurencja, większy wybór przełoży się na wielu zadowolonych konsumentów, którzy kupią to co im odpowiada, a nie to co jest. Oczywiście prywatny import w czasach globalizacji to nie jest wielki problem, generalnie wszystko można gdzieś dostać, gdzieś kupić. Problem pojawia się z chwilą, gdy nabywca potrzebuje serwisu, wsparcia, gdy szuka pomocy. Bez oficjalnej dystrybucji, co najwyżej można się ugryźć nie powiem w co. Zresztą, oficjalny dystrybutor też nie zawsze jest gwarantem załatwienia sprawy w cywilizowany sposób (ostatnie przygody znajomego reklamującego KEF-y… szczerze współczuję).

ADL to Furutech tyle że bardziej przystępny, z cenami nie ścinającymi białka we krwi. To marka japońska, co w dzisiejszych czasach zamawiania wszystkiego jak leci w najludniejszym państwie świata, oznacza oryginalne podejście do tematu, nie tylko własną myśl, ale własne patenty, rozwiązania przekute w wyprodukowane na miejscu (tzn. w Nipponie) produkty. A że Japończycy, jak wiemy, słyną z perfekcji i prawdziwie i gorącą kochają muzykę… Produkty ADLa przynależą do najmodniejszych obecnie segmentów rynku audio, to przede wszystkim: przetworniki C/A, wzmacniacze słuchawkowe oraz same słuchawki. Poniżej przedstawiam informację od dystrybutora, firmy MIP, która będzie odpowiadała za sprzedaż oraz promowanie ADL w Polsce. Z produktami Japończyków będzie można się zapoznać już niebawem, bo podczas najbliższego Audio Show 2014, które tradycyjnie odbędzie się w pierwszej połowie listopada, w Warszawie.

 Informacja prasowa

Furutech jest dumny ze swojej światowej renomy zdobytej w oparciu o rozwiązania inżynierskie oraz jakość dźwięku i wykonia. Japoński producent rozszerza obecnie swój zasięg produktów o nową linię entry-level – ADL (Alpha Design Labs). We współpracy z firmą MIP jeszcze w październiku produkty ADL znajdą się w sprzedaży, a podczas najbliższych targów Audioshow 2014, które odbędą się na początku listopada, będzie można się im bliżej przyjrzeć. ADL jest zwieńczeniem prac marki Furutech nad technologią Pure Transmission, która wykorzystuje starannie zaprojektowane układy i nowoczesne rozwiązania konstruktorskie. Urządzenia i przewody serii ADL są tworzone z zachowaniem tych samych wytycznych, którymi kierował się Furutech – kompletna eliminacja rezonansów oraz najwyższa jakość wykonania.

Technologia Pure Transmission jest wieloetapowym, wysoko wyspecjalizowanym procesem, którego wynikiem jest niewiarygodnie niski poziom szumów, otwarte napowietrzone brzmienie o wypełnionym i dynamicznym charakterze. Efekty soniczne technologii Pure Transmission są tym bardziej odczuwalne, im więcej elementów naszego systemu audio na niej bazuje. Furutech kładzie nacisk na każdy podzespół w torze zasilania AC, oferując tym samym znakomitą filtrację i jakość zasilania. Przekłada się to na rozdzielczość i czystość brzmienia, a także lepszą reprodukcję szczegółów w nagraniach. Miłośnicy Furutech docenili tę markę za głębię oraz rozdzielczość zawłaszcza na końcach częstotliwości akustycznej. Delikatność i swoista intymność obecna w szkole grania ADL z pewnością utkwi w sercach nie jednego z Was!

W ofercie ADL by Furutech znajdziemy wzmacniacze, przetworniki cyfrowo analogowe, oraz przedwzmacniacze. Wszystko produkowane z pasją, tylko w jednym celu, by jak najlepiej przekazywać muzykę w każdych warunkach. Doskonałym przykładem są modele ADL X1 lub A1 – przetworniki cyfrowo analogowe ze wzmacniaczem słuchawkowym. To sprzęt przenośny umożliwiający cieszenie się doskonałą muzyką wszędzie tam gdzie jesteście. W warunkach domowych niezastąpiony jest ADL GT40 ALFA, wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza gramofonowego MM i MC umożliwiający rejestrowanie sygnału analogowego.

Furutech to również czołowy producent przeróżnego okablowania. Pod marką ADL znajdziemy to co niezbędne począwszy od typowych konektorów RCA, okablowania do urządzeń przenośnych przez wysokiej klasy kable USB i HDMI oraz kable słuchawkowe do najlepszych na świecie produkowanych słuchawek.Ukoronowaniem wysiłków producentów audio jest ten ostatni komponent z którym mamy bezpośredni kontakt czyli słuchawki. W wykonaniu ADL by Furutech dopracowany w najdrobniejszych szczegółach tak aby zadowolić najbardziej wybrednych melomanów i audiofilów – ADL H118 oraz ADL H128! Produkt niepowtarzalny o niebanalnym wyglądzie i możliwościach brzmieniowych zarezerwowanych dla najlepszych na rynku. Podczas targów Audioshow będą miały premierę najnowsze modele producenta: Wzmacniacze/przedwzmacniacze słuchawkowe USB-DAC ADL GT40 alpha oraz ADL Stratos a także słuchawki ADL H128.

Dodaj komentarz