LogowanieZarejestruj się
News

Indiana Line Diva – nowa topowa seria kolumn z Włoch!

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
indiana-diva-cala-seria

Diva to topowa seria włoskiego producenta kolumn stereo i kina domowego Indiana Line. Jak tylko uporamy się z aktualnymi testami (mamy klęskę urodzaju, co gorsza wszystko w dobrym gatunku, nie da się odesłać z dopiskiem „nie, sorry, to nie to”), weźmiemy Diva do przetestowania. Patrząc przez pryzmat pierwszego wrażenia (ostatnie Audio Show) – towar luksusowy. Jak będzie z brzmieniem to się zobaczy, czy raczej usłyszy, ale chyba można być spokojnym o jego kompetencje, jakość… za Indiana Line stoją ludzie, którzy „zjedli zęby” na audio. Zastosowane w niej materiały i technologie deklasują konkurencyjne produkty swoją jakością. Prawdziwe drzewo różane użyte do wykończenia Indiana Line Diva zazwyczaj znajduje zastosowanie w kolumnach co najmniej dwukrotnie droższych. Podobnie jak elementy wykończenia, także materiały użyte do budowy głośników znane były dotychczas z kilkukrotnie droższych produktów renomowanych włoskich i amerykańskich producentów klasy hi-end. Indiana Line jako pierwsza wprowadza do klasy średniej zaawansowane rozwiązania takie jak materiał Curv®, użyty to budowy głośnika średniotonowego.

 

Indiana Line Diva – konstrukcja

Budowa zespołu głośnikowego Indiana Line Diva opiera się na  połączeniu przetworników średnio i niskotonowych opartych o pomysły  stosowane przez inne topowe marki wraz z całkowicie autorskimi rozwiązaniami dla sekcji wysokotonowej.

Trójdrożna smukła konstrukcja kolumn podłogowych z przednim bass-refleksem pozwala na bardzo wygodne rozlokowanie kolumn w pomieszczeniu – bez strat dla jakości dźwięku i praktyki codziennego życia. Obudowa z grubej 18mm płyty MDF wzmacniana 5-wieńcami o grubości 15mm zapewnia przetwornikom wysoką stabilność, która gwarantuje niski poziom zniekształceń dźwięku. Dodatkowo głośnik wysokotonowy został otoczony specjalną formą gumowego pancerza, który oddziela tweeter od wszelkich drgań obudowy, które wzbudzają głośniki średnio i niskotonowe.

14-centymetrowy przetwornik średniotonowy z materiału Curv® umieszczony w aluminiowym koszu to konstrukcja absolutnie unikalna w tym przedziale cenowym. Dotychczas tak zaawansowane rozwiązania stosowane były w zdecydowanie droższych zespołach głośnikowych. Za siłę niskich tonów odpowiadają dwa przetworniki 140mm wykonane z suszonej powietrzem i przetworzonej masy celulozowej o wzmocnionej strukturze.

Indiana Line Diva – brzmienie

Cechy charakterystyczne serii Diva to absolutna neutralność przekazu, która wyraża się w dominującej roli średnicy nad wysokimi jak i niskimi tonami. Rewelacyjna rozdzielczość średnicy bez grama ocieplenia czy natarczywości pozwala budować żywy naturalnie nasycony wokal pozbawiony jakichkolwiek śladów przebasowienia.

Podobnie jak inne produkty Indiana Line, także Diva pokazuje wybitnie audiofilską szkołę generowania wysokich tonów. Brak jakichkolwiek wyostrzeń, podkolorowania czy nadmiernego blasku przy zachowaniu mistrzowskiej selektywności dźwięków i barwy oraz naturalnej, nieprzejaskrawionej przestrzenności.

Niskie tony w serii Diva to zupełnie nowa jakość. Nowa seria Indiana Line prezentuje zdecydowanie dosadniejszy bas niż inne kolumny tego producenta. Szybki i mocny o pełnej, zróżnicowanej strukturze. Zadowoli zarówno fanów dźwięku stereo jak i miłośników kina domowego wysokiej klasy, którzy nie wyobrażają sobie kolumn bez mocnego basowego tąpnięcia.

 

Ceny za parę:

Indiana Line Diva 655 (kolumny podłogowe) – 4 490 pln

Indiana Line Diva 255 (kolumny podstawkowe) – 1 995 pln

Indiana Line Diva 755 (kolumna centralna) – 1395 pln

Zestaw kina domowego 5.0: Diva 655 + Diva 255 + Diva 755 – 7 880 pln

Dodaj komentarz