LogowanieZarejestruj się
News

Leap Motion – sprawdzimy na HD-Opinie jak to działa

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
leap2

Leap Motion to nowy sposób interakcji z komputerem, oparty na gestach, na kontrolerze ruchu. Hardware jest tani, znacznie tańszy od microsoftowego Kinecta (który niewątpliwie ma ogromny potencjał, poza tym dysponuje na papierze znacznie większymi możliwościami) – to jedna z zalet LM, inną jest bardzo mocno podkreślana współpraca z developerami, twórcami oprogramowania. Bez tej współpracy cała idea alternatywnego sposobu obsługi sprzętu komputerowego nie ma większego sensu. Tutaj jednak twórcy zadbali o to, aby urządzenie otrzymało odpowiednie wsparcie. Nad softwarem pracują setki developerów, liczba aplikacji (oprogramowanie, zastosowania) ma iść w tysiące. Wygląda to dość obiecująco, pierwsi użytkownicy oczywiście skorzystają z ułamka możliwości urządzenia, ale jw. bardzo szybko ma się to zmienić – wypowiedzi twórców są obiecujące… mówią, między innymi, że to właśnie w oprogramowaniu zaszyta jest potęga nowego interfejsu. Sam LM to przede wszystkim ultraczuły mechanizm detekcji ruchu, który – co warte podkreślenia – można dowolnie skalować… przez dodawanie kolejnych kamer, rozszerzając pole detekcji. Oczywistym polem ekspansji takiego interfejsu są gry, ale liczba zastosowań jest znacznie większa, wykraczająca poza aspekt czysto rozrywkowy. W połowie maja sprzęt będzie rozsyłany do pierwszych klientów, czekamy na nasz egzemplarz. Po jego otrzymaniu sprawdzimy użyteczność tego rozwiązania. Być może uda nam się także porównać Leap Motion z kontrolerem Kinect podłączonym do PC (SDK dostępne od jutra, patrz kolejny news). 

To nie koniec niespodzianek, jakie chcemy zaserwować w najbliższym półroczu. Kolejną kwestią, która pojawi się na łamach HDO będzie inteligentny dom – systemy pozwalające na kontrolę domostwa. Interesują nas nowe systemy, znacznie bardziej rozbudowane w porównaniu z tym co do tej pory oferował rynek (a więc z rozbudowanymi cechami inteligencji, podłączeniem wszystkiego do Internetu (Internet rzeczy),samodzielną możliwością kompilacji nowych funkcji etc). Takie systemy zaczynają pojawiać się na rynku, będziemy nie tylko śledzić ich rozwój, ale także w miarę możliwości chcemy przetestować gotowe rozwiązania.

Warto zapoznać się z przeprowadzonym na SXSW wywiadem z twórcami Leap Motion: http://www.engadget.com/2013/03/09/leap-motion-lb/

 

Dodaj komentarz