LogowanieZarejestruj się
News

Zapowiadany debiut Ikeii w AV: UPPLEVA

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
UPPLEVA

Znany i popularny producent w branży meblarskiej – szwedzka Ikea – wchodzi na rynek sprzętu AV. Od wielu lat firma interesowała się sprzętem AV, nie tylko z konieczności (projektowanie mebli pod TV, sprzęt audio), ale także od strony rozwiązań (ergonomia, sposób obsługi) stosowanych w elektronice domowej. Własny system oparty na gotowych projektach aranżacyjnych oraz sprzęcie AV to novum na rynku. Ciekawa opcja dla kogoś, kto chce mieć gotowe rozwiązanie, obejmujące zarówno meble jak i sprzęt dopasowany do siebie funkcjonalnie, designersko oraz użytkowo. Bardzo dobry pomysł, wart naśladowania przez innych producentów (głównie mam tutaj na myśli branżę AV – poza sprzętem dobrze by było oferować klientom gotowe projekty względnie szerszy asortyment akcesoriów obejmujących m.in. meble). Poniżej informacja prasowa…

Informacja prasowa

Do asortymentu sklepów IKEA w Polsce została wprowadzona UPPLEVA – innowacyjne rozwiązanie do pokoju dziennego, łączące regały z serii BESTÅ z ciekawym zestawem produktów A/V tworzących jedną, zintegrowaną całość. To zupełnie nowa koncepcja użytkowa, powstała w wyniku współpracy Ikei z TCL Multimedia. Rozwiązanie zapewnia dopasowanie telewizora do mebli, a także estetykę instalacji dzięki uporządkowaniu i ukryciu kabli. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą tylko jednego pilota. Aby lepiej wkomponować telewizor w otoczenie, można nałożyć na niego ramę w kolorze białym lub czarnym (telewizor o przekątnej 24 cali jest sprzedawany ze zintegrowaną ramą). Dodatkowo UPPLEVA pasuje do oferowanych przez IKEA mebli kuchennych, co pozwala stworzyć wnętrze harmonijne stylistycznie, zwłaszcza w mieszkaniach, w których pokój dzienny jest połączony z aneksem kuchennym.

Seria UPPLEVA obejmuje około 45 produktów, w tym wysokiej jakości telewizory LED Full HD w czterech rozmiarach, system dźwięku 2.1 w dwóch rozmiarach z bezprzewodowym subwooferem, uchwyty, osprzęt i ramy dekoracyjne do telewizora oraz uzupełniające akcesoria elektroniczne. Każdy telewizor ma wbudowany odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray. Dodatkowo modele o przekątnej powyżej 24 cali mają dostęp do internetu. Są przystosowane do korzystania z sieci Wi-Fi, a za pomocą osobno sprzedawanego adaptera można połączyć telewizor z komputerem, smartfonem czy innymi urządzeniami w ramach sieci bezprzewodowej. Czujnik światła automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków panujących w pokoju, co dodatkowo zmniejsza zużycie energii. Urządzenie jest objęte 5-letnią gwarancją.

Sprzedaż systemów rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku, kiedy to produkt został wprowadzony do pięciu wybranych sklepów w pięciu miastach Europy: Sztokholmie, Paryżu, Berlinie, Mediolanie i Gdańsku. W październiku UPPLEVA pojawiła się również w Danii, Norwegii, Hiszpanii i Portugalii. Od 11 lutego 2013 roku produkt można kupić we wszystkich sklepach IKEA w Polsce.

Dodaj komentarz