LogowanieZarejestruj się
News

Polski smartwatch?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
polski smartwatch

Polacy planują wejście na rynek z inteligentnym zegarkiem. Obecnie to gorący temat, prace nad swoimi modelami prowadzą największe firmy ze świata IT. Czy rodakom uda się przekonać klientów do swojego produktu?

Firma Rearden Technology to europejski start-up, który za główny cel postawił sobie stworzenie produktu na miarę tych, oferowanych przez największe globalne marki. Twórcy firmy posiadają 15-letnie doświadczenie w branży, w dziedzinach rozwoju produktu, inżynierii i projektowania. Nowy produkt, jakim jest smartwatch Boddie został poprzedzony uruchomioną inicjatywą finansowania społecznego, mającego na celu zebranie odpowiednich funduszy na rozwój technologii oraz uruchomienie produkcji nowoczesnego zegarka. Swe działania, marka postanowiła skoncentrować na portalu Kickstarter lub Indigogo, gdzie będzie można nie tylko poznać wygląd oraz funkcjonalność zegarka, ale także obejrzeć spot reklamujący w nietypowy sposób, produkt na miarę XXI wieku.

- Dzięki Boddie użytkownik smartofna może w lepszy sposób wykorzystać jego funkcje, ale także „odciąć się” od mobilnego świata, mając nadal wszystko pod kontrolą. Boddie realizuje trzy funkcje: zdrowia, rozrywki oraz ochrony. Dzięki naszemu produktowi nabywca ma możliwość słuchania swojej ulubionej muzyki, uprawiania sportu, a także decydowania o byciu online czy też offline – mówi Paweł Tomczyk, CEO Rearden Technology.

Polski smartwatch poprzez bezprzewodowe połączenie z telefonem ma na celu zmniejszyć potrzebę ciągłego sięgania po telefon. Dzięki swojemu ekranowi oferuje on użytkownikom możliwość dyskretnego sprawdzania powiadomień w serwisach społecznościowych, czy też nieodebranych połączeń, wiadomości sms oraz e-maili. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość jego używania za pomocą gestów. Proste ruchy umożliwią nabywcy odbieranie lub odrzucanie połączeń, czy też regulację głośności odtwarzanej muzyki. Boddie pozwoli również wzbogacić życie towarzyskie, poprzez funkcję zdalnego wyzwalania migawki aparatu, co pozwoli uzyskać perfekcyjne zdjęcie bez kłopotów z samowyzwalaczem. Smartwatch może być też wykorzystany do przeglądania biblioteki mediów jego właściciela. Dodatkowo rozwinięta opcja treningu pozwoli mu zapisać swe wyniki, w zakresie przebiegniętych metrów, czy też spalonych kcal. Co ważne, cały produkt będzie kompatybilny z systemem Android, posiadanym przez niemal wszystkie smartfony (hmmm, to jednak mocno naciągane stwierdzenie… w Polsce dominacja Androida jest faktem, ale to nie oznacza że iOS oraz Windows Phone nie istnieją… są to całkiem popularne systemy mobilne, ten ostatni wręcz ma największe procentowe udziały na rynku w porównaniu z resztą świata).

 

 

Dodaj komentarz