LogowanieZarejestruj się
News

PocketBook Touch LUX do czytania w dzień i w nocy

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
PocketBook_Touch_01

Human Media Sp. z o. o., autoryzowany dystrybutor czytników PocketBook, wprowadza do sprzedaży model PocketBook Touch LUX, będący udoskonalonym następcą popularnego modelu Touch. Czytnik wyróżnia przede wszystkim nowy ekran 6” e-Ink Pearl HD o wysokiej rozdzielczości 1024×758 z wbudowanym regulowanym podświetleniem pozwalającym na komfortowe czytanie książek przy słabym świetle, a także w zupełnej ciemności. Wbudowana pamięć ma pojemność 4GB i może być rozszerzona przez kartę micro SD. Rozbudowane oprogramowanie urządzenia obsługuje wszystkie najważniejsze formaty publikacji elektronicznych, a menu czytnika zostało zoptymalizowane pod kątem intuicyjnej obsługi za pośrednictwem ekranu dotykowego i przycisków na obudowie. PocketBook Touch LUX oferuje kilkanaście słowników (w tym angielsko-polski) wspomagających czytanie w językach obcych, gry, przeglądarkę WWW, rozbudowany odtwarzacz MP3 oraz syntezator mowy IVONA czytający książki na głos. Zastosowane technologie pozwalają na korzystanie z urządzenia przez miesiąc bez konieczności ładowania, a wytrzymała, lekka i niezwykle cienka obudowa podkreśla mobilność oraz niezawodność urządzenia, które zawsze można mieć ze sobą.

Czytnik PocketBook Touch LUX korzysta z najnowszych osiągnięć intensywnie rozwijanej technologii bezpiecznego dla oczu elektronicznego papieru. Zastosowany ekran e-Ink Pearl HD z rozdzielczością 1024×758 zapewnia bardzo kontrastowy i czytelny obraz oraz gładkie krawędzie czcionek tekstu, w pełni porównywalne do jakości druku tradycyjnych książek i czasopism. Ekran wyposażony został w sensory dotyku z obsługą multitouch oraz podświetlenie LED. Podświetlenie jest regulowane, ustawione na minimalne jasności dodatkowo podnosi kontrast obrazu, a zakres regulacji zapewnia komfortowe czytanie w każdych warunkach oświetleniowych. Zastosowanie technologii e-Ink wpływa także na niskie zużycie energii przez urządzenie (do miesiąca czytania bez doładowywania). Akumulator ma pojemności tylko 1000mAh, jest mały i lekki, przez co cały czytnik ma cienką obudowę i waży niecałe 200g. Można go z łatwością przenosić, a trzymanie i korzystanie z czytnika jedną ręką nie wymaga wysiłku. Cena detaliczna PocketBook Touch LUX wynosi 659 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door. Dostępne są urządzenia w kolorze czarnym, biało-czarnym oraz srebrno-czarnym.

PocketBook Touch LUX

 • Nowy ekran 6” e-Ink Pearl HD o wysokiej rozdzielczości 1024×758
 • Wbudowane regulowane podświetlenie LED
 • Wbudowana pamięć o pojemności 4GB
 • Możliwość rozszerzenia pamięci przez kartę micro SD.
 • Obsługa wszystkich najważniejszych formatów publikacji elektronicznych
 • Intuicyjna obsługa za pośrednictwem ekranu dotykowego i przycisków na obudowie
 • Obsługa sieci Wi-Fi
 • Wbudowane słowniki (w tym angielsko-polski)
 • Przeglądarka WWW, rozbudowany odtwarzacz MP3 oraz syntezator mowy IVONA
 • Gry, zegar, kalendarz, kalkulator, przeglądarka zdjęć, edytor odręcznych notatek i czytnik informacji RSS

 

Czytniki PocketBook pracują z autorskim oprogramowaniem producenta, tworzonym i rozwijanym od kilku lat przez własny zespół programistów. Wyróżnia je m.in. obsługa kilkunastu najważniejszych formatów książek, publikacji i dokumentów elektronicznych, pozwalająca na korzystanie z posiadanych zasobów bez zbędnych konwersji. Poza wszystkimi typowymi formatami stosowanymi do publikacji eBooków, sprawnie i szybko otwierane są pliki w formatach PDF, DOC oraz DOCX. Urządzenie zapewnia obsługę systemu DRM, odpowiedzialnego za zabezpieczane plików chronionych prawem autorskim. Rozwiązania pozwalają na bezproblemowe korzystanie z płatnych publikacji oferowanych przez e-księgarnie oraz z elektronicznych wypożyczalni książek.

Oprogramowanie czytnika oferuje szereg dodatkowych funkcji zwiększających komfort i możliwości urządzenia. Zainstalowano kilkanaście słowników ABBYY® Lingvo pozwalających na tłumaczenie wybranych słów i fraz podczas czytania (w standardzie jest dostępny m.in. słownik angielsko-polski). Dodatkowe słowniki można doinstalować samodzielnie. Funkcja czytania na głos (text-to-speach) bazuje na syntezatorze IVONA – jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Oprogramowanie modelu Touch LUX pozwala na równoległe otwieranie kilku książek, szybkie przełączanie się pomiędzy nimi, a także na słuchanie muzyki oraz przechodzenie do przeglądarki internetowej w trakcie czytania książki. System ReadRate – autorskie rozwiązanie producenta – umożliwia dzielenie się informacjami i opiniami o czytanych książkach ze społecznością użytkowników, m.in. innymi za pośrednictwem kont na Facebooku czy Twitterze. Wśród dodatkowych aplikacji zainstalowanych w czytniku PocketBook Touch LUX znaleźć można kilka gier logicznych, zegar, kalendarz, kalkulator, przeglądarkę zdjęć, edytor odręcznych notatek i czytnik informacji RSS.

Panel frontowy obudowy czytnika PocketBook Touch został wykonany z wysokiej jakości matowego plastiku, a tylną pokrywę wykończono przyjemnym w dotyku materiałem typu „soft touch” zapewniającym pewny uchwyt. Cała obudowa jest wzmocniona wewnętrznym metalowym szkieletem zwiększającym sztywność urządzenia oraz zapewniającym dużą odporność na uderzenia i upadki. Łączność z internetem zapewnia wbudowany moduł Wi-Fi zgodny z standardami 802.11bgn.

Wszystkie czytniki PocketBook dystrybuowane w sieci handlowej Human Media objęte są promocją, w ramach której nabywcy otrzymują pakiet 600 darmowych eBooków oraz zniżki na zakupy książek w księgarni BezKartek.pl.

Więcej informacji o urządzeniu: http://www.humanmedia.pl/PocketBook.html

Dodaj komentarz