LogowanieZarejestruj się
News

Yamaha z nowym, flagowym zestawem stereo S3000

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Yamaha-A-S3000

Yamaha zebrała niezwykle pochlebne oceny za wprowadzony parę lat temu, topowy zestaw stereo S2000. Klasyczna, nawiązująca do „złotej ery Hi-Fi” forma, jubilerskie wykonanie, bardzo dobry dźwięk i do tego wcale nie wygórowana cena. Wiele osób skusiło się na ten system i zapewne nie żałuje tego wyboru, ciesząc się dźwiękiem najwyższej próby. Japończycy postanowili wprowadzić w tym roku następcę… a może uzupełnienie, bo sprzęt będzie sporo droższy i wyraźnie celuje w high-end. Stylistyka znowu kojarzy się z l.70-tymi ubiegłego wieku.

Wzmacniacz A-S3000 to 170W czystej, tranzystorowej mocy. Potężny piec (25kg) będzie współpracował z odtwarzaczem/przetwornikiem CD-S3000. To sprzęt, który pozwoli nie tylko na odtwarzanie muzyki z fizycznych nośników (jak poprzednik) na najwyższym możliwym poziomie. Poza m.in. płytami SACD, będziemy mogli skorzytać z plików hi-res (wbudowany, wysokiej klasy DAC). Czy to za pośrednictwem interfejsu SPDIF czy USB zestaw zagra downloady.

Cóż, takie czasy – nie da się ukryć, że coraz częściej zamiast płyty na tacce uruchamiamy odtwarzanie playlisty w jakimś programowym odtwarzaczu na PC/Mac. Zastosowano jedną z najlepszych kości na rynku Sabre ES9018. Można być zatem spokojnym odnośnie możliwości odtwarzania muzyki z komputera. Warto nadmienić, że nie będzie problemu z konfiguracją – zapewniono wsparcie zarówno dla WASAPI jak i AISO (Windows). Premiera w lipcu, cena na razie oficjalnie nieznana (całość może kosztować nawet ok. 40 tysięcy złotych).

 

 

 

Dodaj komentarz