LogowanieZarejestruj się
News

Indiana Line Puro – funkcjonalność, elegancja i neutralność brzmienia

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
indiana-line-puro-CDP

Puro to seria włoskiej elektroniki stereo, która obejmuje dwa wzmacniacze: Puro 800, Puro 500 oraz odtwarzacz CD Puro CDP. Brzmienie serii Puro, w przeciwieństwie do konkurencji, opiera się na neutralności bez jakichkolwiek uszczupleń w reprodukcji niskich tonów, co wyraża się w mocnej, zdecydowanej dynamice dźwięku. Jak zawsze w przypadku produktów Indiana Line elektronika Puro wyróżnia się znakomitą reprodukcją wokali. Brzmienie średnicy PURO to połączenie płynności, głębi oraz realistycznego wypełnienia dźwięku.

Zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD oparto o wysokiej klasy usztywnioną, w pełni metalową obudowę. Wnętrze obudowy podzielono na dwie sekcje – zasilającą z transformatorem 190W (Puro 500) lub 280W (Puro 800) oddzieloną potężnym radiatorem. W pełni dyskretne obwody oraz klasowe kondensatory Nichicon to pewność zrównoważonego, pełnego dźwięku. Dodatkowy atut modelu Puro 800 to wbudowany przetwornik DAC z kompletem wejść cyfrowych oraz złączem USB dla komputerów.

Cechą wyróżniającą odtwarzacz CD jest niezwykle rzadko spotykany napęd szczelinowy o znakomitym czasie reakcji i wysokim poziomie niezawodności. Staranne rozmieszczenie podzespołów, maksymalne skrócenie ścieżek sygnału, precyzyjny montaż oraz duży transformator to czynniki, które pozwoliły zachować skrajnie niski poziom zniekształceń 0.006% THD przy 80% użytej mocy (dane dla modelu Puro 800). Wszystkie urządzenia Indiana Line Puro zostały standardowo wyposażone w elegancki pilot z aluminiowym frontem odpornym na zadrapania.

Puro 800 – lider funkcjonalności w swojej klasie.

Flagowym produktem serii jest wzmacniacz Puro 800, który oferuje unikalną kombinację funkcjonalności w swojej kategorii cenowej:

- przetwornik DAC z wejściem USB dla komputerów, oraz wejściami koaksjalnym i optycznym,

- przedwzmacniacz gramofonowy,

- wyjście przedwzmacniacza (tryb pracy jako przedwzmacniacz),

- wejście dla przedwzmacniacza (tryb pracy jako końcówka mocy),

- podwójny komplet wyjść głośnikowych.

Dzięki połączeniu funkcjonalności z neutralnym ale bogatym w niskie tony brzmieniem Puro 800 znakomicie sprawdzi się zarówno jako:

- klasyczny wzmacniacz stereo współpracujący z odtwarzaczem CD i gramofonem,

- wzmacniacz stereo w systemie multimedialnym opartym o pliki cyfrowe odtwarzane bezpośrednio z komputera/laptopa/tabletu,

- wysokiej klasy końcówka mocy w kinie domowym (zniekształcenia THD 0.006% przy 80% mocy nominalnej)

- multifunkcjonalny przedwzmacniacz cyfrowo-analogowy DAC.

Indiana Line seria Puro – wygląd

Puro wyróżnia się na tle innych urządzeń eleganckim, ponadczasowym wzornictwem czerpiącym inspirację z włoskiej szkoły designu.

Ceny detaliczne:

Wzmacniacz stereo Indiana Line Puro 500 – 2.299 pln

Wzmacniacz stereo Indiana Line Puro 800 – 3.499 pln

Odtwarzacz CD Indiana Line Puro CDP – 1.999 pln

Indiana Line – o marce

Indiana Line to jedna z najważniejszych na włoskim rynku marek audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu – Turynie. Nazwa Indiana Line nawiązuje do dalekich korzeni marki, które sięgają lat 60-tych i współpracy amerykańską marką hi-fi – UTAH.

Zlokalizowanie przedsiębiorstwa w najbardziej industrialnej części Włoch związane jest z prężnym ekosystemem gospodarczym, który urósł wokół włoskiego przemysłu samochodowego. Bardzo dobra dostępność najlepszych na świecie studiów stylistycznych, nowoczesnych technologii, fabryk i manufaktur oraz wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, projektantów i inżynierów to czynniki, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju marki Indiana Line.

Niemniej istotny jest specyficzny klimat Piemontu – krainy, która przez wieki była poddawna wpływom sąsiadujących krajów: Francji i Szwajcarii. „Mieszkańcy Piemontu to ludzie, którzy lubią ciężko pracować, nie oczekując zbyt wiele za swój sukces ” – podkreśla właściciel Indiana Line, Eugenio Musso – człowiek, który buduje swój sukces w branży hi-fi od blisko 40 lat. Jego starania doceniło najsłynniejsze studio stylistyczne świata – Pininfarina, z którą Eugenio Musso współpracował przez wiele lat przy produkcji luksusowych głośników hi-end do car audio. Od wielu lat przewodnim hasłem Indiana Line pozostaje „maksimum jakości dźwięku, minimum ceny”.

Więcej informacji:

http://indianaline.rafko.pl/

http://www.rafko.com

 

Dodaj komentarz