LogowanieZarejestruj się
News

AKG 812 trafiają do sprzedaży… będziemy testować nową referencję Austriaków

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
AKG_K812PRO

Jestem ogromnie ciekaw jak wypadnie w testach najnowszy, referencyjny model słuchawek nausznych AKG. Nie jest to następca K701, bo tytułowy model jest znacznie droższy, to raczej próba stworzenia czegoś bezkompromisowego, właśnie referencyjnego. Moje K701 służą mi dzielnie od paru lat i uważam, że są to jedne z najlepszych słuchawek na rynku (pod niektórymi względami, rzecz jasna, mają parę unikalnych cech, za które doceniają je właściciele). W przypadku K801 mówimy o czymś, co ma konkurować z HD800, z HifiMANami HM6, z topowymi modelami Grado etc. K812 to klasyczna, dynamiczna konstrukcja, do której budowy użyto najlepszych dostępnych materiałów oraz wykorzystano wiedzę i najnowsze osiągnięcia dostępne obecnie na rynku. Przetworniki mają rekorodowo dużą średnicę… aż 53mm, gwarantując reprodukcję pełnego pasma, o najwyższy komfort dbają miękkie pady.

To nie jedyna nowość w ofercie AKG. Będziemy mieli sposobność sprawdzić nowe modele K545 oraz – kolejna referencja, tyle że bezprzewodowa – model K845. Te ostatnie to bardzo ciekawa konstrukcja, z dużymi 50mm przetwornikami, pełnym sterowaniem, komunikująca się z mobilnym źródłem za pomocą transmisji Bluetooth. Postaram się zgrać terminy, aby K845 trafiły do nas w czasie testów najnowszych DAPów (mam tu na myśli nowego Walkmana Sony oraz AK240 – oba urządzenia wyposażono w moduł BT). Oczywiście warunkiem koniecznym jest wsparcie dla aptX (bez tego cała zabawa nie ma sensu – ma być dźwięk 1:1, bezstratny, bitperfect). Słuchawki dają takie możliwości, potrzeba zatem odpowiedniego, przenośnego playera. Elektronika mobilna Apple nie daje takich możliwości, niestety nasz Nexus 7 też nie wspiera tego kodeka. W zanadrzu mamy komputer jako źródło z obsługą aptX, jednak chcemy sprawdzić jak referencyjne bezprzewodowe nauszniki Austriaków poradzą sobie w terenie. Poniżej specyfikacja tytułowych K812…

Specyfikacja techniczna:
- Konstrukcja otwarta
- Pasmo przenoszenia 5-54.000Hz
- Skuteczność 110dB SPL/V
- Maksymalna moc 300mW
- Impedancja 36 omów
- Wymienny kabel
- Długość kabla 3m
- Masa 390g

Komentarze Czytelników

 1. Darth Artorius

  A proszę sprawdzić, czy transmisja BT ma w ogóle sens przy słuchawkach. AK100 i AK120 tez mają BT. Ale wydaje mi się,że dobry kabel jest …lepszy. W końcu w większość zastosowań profesjonalnych, stosuje się co ? Kable.

  Aby słuchawki bezprzewodowe „grały” muszą mieć chyba wzmacniacz, prawda ? wobec tego, po co skomplikowany DAP z dobrym torem audio ? Nie wystarczy moduł transmisji BT ?

 2. Antoni Woźniak

  Też tak do niedawna myślałem, że nic nie może się równać z kablem, że transmisja przewodowa to jedyna droga do uzyskania najlepszego brzmienia.

  Myliłem się.

  To co teraz gra u mnie w niewielkim pomieszczeniu, w drugiej strefie (Scansoniki S5BT), proszę mi wierzyć, weryfikuje pogląd nt. transmisji bezprzewodowej. Te monitorki grają fantastycznie za pośrednictwem BT. Piszę o Bluetooth, czymś co do tej pory omijałem szerokim łukiem. Ale… w sumie proszę zapoznać się z tekstem Chrisa Connakera z ComputerAudiophile poświęconym przenośnym głośniczkom korzystających z transmisji via BT (bez aptX!) http://www.computeraudiophile.com/content/557-soundmatters-foxl-dash7-review/

  Wnioski? Coś, co gra via BT może zagrać rasowo. Czy to samo dotyczy słuchawek? Niewykluczone że tak właśnie jest. Jak tylko któryś z AK trafi do nas, sprawdzę jak sobie te AKG poradzą w takim zestawieniu. Coś czuję, że znowu mocno się zdziwię.

  Na marginesie, ostatnio miałem sposobność słuchania Devialeta. Transmisja bezprzewodowa (fakt, nie BT, tylko via WiFi) i cóż – mój pogląd nt. konieczności stosowania połączenia za pomocą skrętki zmienił się diametralnie. Grało to jak marzenie, nie było żadnych problemów z transmisją (choć to pewnie jednak jest w jakiś sposób uzależnione od lokalizacji, od tego jak mocno zaśmiecone jest pasmo transmisją z innych urządzeń, innych sieci bezprzewodowych). Tak czy inaczej, nie miałbym oporów przed podłączeniem Francuza via WiFi, rezygnacji z kabelka.

  Na pytania dotyczące K845BT odpowiem, jak produkt trafi do nas. Sam jestem bardzo ciekawy jak to zagra. W tym modelu zastosowali świetne przetworniki znane z serii K550/551 i to jest wg. mnie kluczowy element konstrukcji. Będzie można sprawdzić czy i jakie są różnice podpinając kabel (opcja).

 3. Darth Artorius

  W TV, gdzie pracuję, stosuje się bezprzewodowe mikrofony. Bo często inaczej się nie da. Ale realizatorzy często wolą kablowe. Nie wchodzą zakłócenia, nie trzeba szukać wolnych kanałów…

Dodaj komentarz