LogowanieZarejestruj się
News

VOCO – multistrefowy system dystrybucji obrazu oraz dźwięku już w Polsce

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
systems_5

VOCO, producent unikalnych na skalę światową produktów multiroom z głosowym wyszukiwaniem muzyki zyskał w Polsce oficjalnego dystrybutora, firmę RAFKO. To ciekawy produkt, integrujący nie tylko dźwięk, ale także obraz w obrębie wielu stref, przy czym możemy w katalogu znaleźć zarówno urządzenia dedykowane audio, jak i strumieniowe odtwarzacze wideo. Do tego – oczywiście – sterowanie za pośrednictwem handheldów (odpowiednie aplikacje) oraz, co wyróżnia ten system na tle innych, dostępnych na rynku rozwiązań, zestaw urządzeń VOCO pozwala na sterowanie głosem, w tym także w naszym ojczystym języku.

Oprogramowanie VOCO VTUI (Touch User Interface) wraz ze sprzętem VOCO umożliwia zmianę dowolnego zestawu hi-fi w super wygodny bezprzewodowy system domowej rozrywki, który jednocześnie może stanowić część kilku strefowego systemu multiroom.  Źródłem plików audio będzie zaś każde urządzenie (z zainstalowaną aplikacją VOCO) zdolne do wysłania sygnału Wi-Fi lub podłączone kablem ethernet do routera. Aplikacja VOCO Controller dla urządzeń Apple oraz Android pozwala na szybkie przeszukiwanie biblioteki multimediów za pomocą głosu – także jw. w języku polskim. Cena urządzeń oferowanych w ramach tytułowego systemu jest niższa od tej, która cechuje dedykowane systemy dystrybucji A/V w rozwiązaniach wielostrefowych proponowanych przez konkurencję. Więcej informacji, także o cenach znajdziecie na: http://myvoco.pl/

Postaramy się niebawem przetestować zestaw tych urządzeń, konfigurując system trójstrefowy, zdolny do przesyłu dźwięku wysokiej rozdzielczości oraz (salon) wideo, ze źródeł w postaci naszego redakcyjnego serwera Synology.

AKTUALIZACJA: Będziemy testować cały system na HDO. Poniżej ważne uzupełnienie dotyczące jednego z kluczowych elementów zestawu multiroom opartego na produktach VOCO (chodzi o głośnik bezprzewodowy V-Spot)…

 

„Wyobraź sobie: przekraczasz próg swojego domu, Twój telefon z ulubioną muzyką łączy się z Wi-Fi. W darmowej aplikacji VOCO wybierasz strefę dźwięku „Salon”, następnie mówisz do swojego telefonu „Adele – Lovesong”. Koniec z męczarnią dosłownie ręcznego przeszukiwania bazy danych kilku tysięcy Twoich ulubionych utworów. VOCO w ciągu 2 sekund wyświetla żądane utwory Adele, które odnajdzie na Twoim smartfonie. Jeden dodatkowy klik i wzbogaca wyniki wyszukiwania o filmy z YouTube.com lub muzykę ze Spotify. Po chwili z pięciu 100-watowych głośników kolumny V- Spot płynie Twoja ulubiona muzyka w znakomitej jakości hi-fi. Jeśli nie masz ochoty korzystać codziennie ze smartfona nie przejmuj się – V-SPOT posiada pięć programowalnych przycisków na górze obudowy – możesz jednym klikiem włączyć playlistę lub radio internetowe.”

Jeśli wybrałeś film na YouTube.com nie musisz oglądać go na 5-calowym ekranie. V-Spot posiada wyjście HDMI, którym wyśle obraz Full HD na ekran Twojego telewizora – także bezprzewodowo!

A to tylko początek… VOCO V-Spot to nie tylko kolumna. To także klasyczny odtwarzacz plików cyfrowych, który potrafi pobrać muzykę z:
- serwerów NAS
- komputerów z Windows / Apple OSX

- dysków, pendrive’ów przez USB
- tabletów, smartfonów przez Wi-Fi

A następnie dzięki wyjściu: HDMI, optical, coaxial, oraz analogowemu 2xRCA prześle muzykę oraz filmy YouTube.com do dowolnych urządzeń:
- telewizora
- kina domowego

- wieży hi-fi
- systemu stereo – soundbara
- projektora

 

VOCO V-Spot, cena: 2495 zł

            Budowa:

 • Stereofoniczna kolumna z 5 głośnikami: 1x subwoofer, 2x średniotonowy, 2x wysokotonowy pięć końcówek mocy w klasie D, oddzielna dla każdego głośnika
 • w pełni cyfrowa ścieżka sygnału audio
 • wyjścia: HDMI, composite, component, 2xRCA, coaxial, optyczne
 • wejście:2xRCA, 2xUSB
 • przetwornik DAC: AKM AK4430
 • przetwornik ADC: AKM AK5358A
 • średni pobór mocy: tylko 20W !

  Funkcjonalność:
 • odtwarzanie plików audio przez Wi-Fi lub ethernet z komputerów oraz serwerów NAS
 • możliwość pracy jako hot-spot Wi-Fi (bez acces pointa Wi-Fi w domu)
 • odtwarzanie muzyki przez USB z pendrive’ów, dysków twardych oraz Apple iPhone, iPod, iPad
 • odtwarzanie filmów YouTube.com w Full HD, również bezprzewodowo
 • obsługa plików: FLAC, MP3, AAC, WAV, OGG
 • odtwarzanie radia internetowego przez aplikację TuneIn, Digital Imported, JazzRadio, SkyFM: kilkadziesiąt tysięcy stacji, w tym lokalne polskie
 • obsługa Spotify
 • możliwość pracy do 10 stref z 10 urządzeniami w 10 różnych pomieszczeniach
 • funkcja interkom – umożliwia przywoływanie domowników
 • wbudowany media server (udostępnia w sieci zawartość urządzeń podłączonych do portu USB)
…oraz obsługa za pomocą przycisków na obudowie: play/pause, skip, forward, skip back, poziom głośności, pięć przycisków pre-set dla ustawienia stacji radia internetowego odtwarzania plików z usb lub LAN/WiFi obsługa za pomocą aplikacji VOCO dla Android oraz iOS w tym wyszukiwanie za pomocą głosu. Aplikacja tworzy bibliotekę muzyki na wszystkich urządzeniach podłączonych do routera wi-fi lub bezpośrednio do VOCO (w niektórych wypadkach wymagane jest doinstalowanie odpowiedniego oprogramowania na niektórych urządzeniach), po podłączeniu pendrive’a, rządzenia Apple iPhone/iPad/iPod lub dysku twardego V-Spot automatycznie skanuje je w poszukiwaniu plików audio.

l

Jak działa VOCO?
Instalacja i konfiguracja VOCO jest banalnie prosta. Aplikacja sterująca VOCO pozwala na stworzenie bazy multimediów dla każdego urządzenia, jakie posiadamy w domu (serwerów NAS, komputerów desktop, laptopów, tabletów, smartfonów, wszystkie z zainstalowaną aplikacją serwer VOCO) a następnie bezprzewodowe streamowanie ich zawartości do systemów audio-video (wieży hi-fi, kina domowego, wzmacniacza stereo, telewizora, soundbara).

VOCO to najważniejszy jak dotychczas technologiczny krok do stworzenia całkowicie bezszwowych systemów audiowizualnych.

Aplikacja VOCO Controller dla urządzeń Apple oraz Android pozwala na szybkie przeszukiwanie biblioteki multimediów za pomocą głosu – także w języku polskim! Oprogramowanie VOCO VTUI (Touch User Interface) wraz ze sprzętem VOCO umożliwia zmianę dowolnego zestawu hi-fi w super wygodny bezprzewodowy system domowej rozrywki, który

jednocześnie może stanowić część kilku strefowego systemu multiroom! Źródłem multimediów będzie zaś każde urządzenie (z zainstalowaną aplikacją VOCO) zdolne do wysłania sygnału Wi-Fi lub podłączone kablem ethernet do routera.

Jak w praktyce wygląda używanie aplikacji VOCO?

O VOCO…

Produkty VOCO to pomost między cyfrową rewolucją plików, a klasycznymi systemami stereo klasy hi-fi i nie tylko. Jest to możliwe dzięki unikalnemu połączeniu:

 • bezstratnej jakości bezprzewodowego przesyłu danych z dowolnych urządzeń wyposażonych w Wi-Fi (smartfony, tablety, komputery), a także z gniazda USB i serwerów NAS
 • jedynej na świecie aplikacji do odtwarzania plików, radia internetowego oraz innych muzycznych usług sieciowych (np. YouTube.com lub Spotify) sterowanej nie tylko za pomocą ekranu dotykowego, ale także głosu (wyszukiwanie)
 • obsługi do 10 niezależnych stref multiroom (np. 10 niezależnie nagłośnionych pomieszczeń ze wspólną biblioteką muzyki, każde pomieszczenie pracuje jako oddzielna strefa, ale może korzystać z zasobów innej)

Dodaj komentarz