LogowanieZarejestruj się
News

Back to school z PocketBookiem w tornistrze? Znakomity pomysł producenta popularnych czytników

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Powrot do szkoly

Niebawem przeczytacie u nas test najnowszego PB Touch Lux 2, urządzenia które pozwoliło mi ostatnio nieco nadgonić zaległości czytelnicze. Tymczasem producent przygotował z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wg. mnie fantastyczną akcję promocyjną, która może zachęci młode pokolenie do CZYTANIA książek. W ramach szkolnej wyprawki, będzie można zakupić tani czytnik PocketBook Basic 2 z kompletem szkolnych lektur (darmowe 600 pozycji w komplecie!). To świetny pomysł, bo proponuje się gotowe rozwiązanie, dodatkowo w nowoczesnej, atrakcyjnej dla młodych formie. Modny gadżet w tym wypadku pełni funkcję narzędzia edukacyjnego i to takiego, które maksymalnie ułatwia dostęp do wymaganych materiałów, a przy tym pozwala na „zarażenie” młodego czytelnika, „zainfekowanie” go czytelnictwem, zachęcenie do sięgnięcia po lekturę (niekoniecznie szkolną – jakąkolwiek lekturę).

Sam będąc rodzicem widzę duży potencjał w tego typu działaniach. Czytnik to rozwiązanie korespondujące z uzależnieniem młodych, uzależnieniem od handheldów wszelkiej maści. Dużo łatwiej zachęcić do przeczytania czegokolwiek na ekranie (-stety czy niestety) niż do sięgnięcia po analogową wersję książki. Tak to wygląda i nie ma wg. mnie co walczyć z wiatrakami, trzeba dopasować się do obecnego stylu funkcjonowania młodych ludzi, skutecznie do nich dotrzeć, to znaczy zaoferować rozwiązania dopasowane do ich możliwości, umiejętności, zainteresowań. Bardzo cenna inicjatywa, mam nadzieję że nie jednorazowa, bo takie wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań do szkolnictwa ma jak najbardziej sens i jest godne pochwały. Poniżej pełna informacja prasowa…

Informacja prasowa

Dzisiaj w szkołach zabrzmi dzwonek i przywoła tysiące uczniów z powrotem do codziennej rzeczywistości planów lekcyjnych, sprawdzianów, prac domowych. I znów ciężko będzie przywyknąć do nowych obowiązków i zajęć, ale na szczęście są sposoby, aby powrót do szkoły był mniej dotkliwy. Wręcz przeciwnie, może stać się atrakcyjnym, wyczekiwanym z niecierpliwością wydarzeniem!

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego w wybranych sklepach internetowych pojawił się niecodzienny pakiet – wyprawka szkolna z czytnikiem PocketBook Basic 2. W komplecie z urządzeniem uczniowie dostaną także darmowy zestaw aż sześciuset e-booków, wśród których znajduje się większość obowiązkowych lektur oraz najważniejsze pozycje klasyki literatury polskiej i światowej!

„Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież ucieszą się z możliwości, jakie daje nasz czytnik PocketBook Basic 2 i chętniej sięgną po zalecane przez nauczycieli książki”, mówi Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

Promocyjny pakiet PocketBook został wyposażony również w akcesoria szkolne, uzupełniające tradycyjne wyprawki szkolne. Są w nim trzy zeszyty w kratkę, długopis z grą, która w czasie przerwy pozwoli poćwiczyć koncentrację, komplet kredek, przydatny zestaw karteczek i zakładek z linijką, a nawet niezwykły ołówek z sympatycznym ludzikiem. Do zestawu dołączono też odblaskowe opaski, które zapewnią bezpieczną drogę do domu w jesienne szaro-bure dni. W internetowej sieci sklepów Komputronik ta nowoczesna wyprawka będzie dostępna w cenie 299 zł. Dla starszych uczniów i studentów, którzy w październiku wrócą na uczelnie, czekać będzie kolejna rewelacja. Jest nią 8-calowy czytnik PocketBook InkPad z wyświetlaczem E Ink o najwyższej w swojej klasie rozdzielczości oraz podświetleniem przednim. Warto podkreślić, że rozmiar ekranu nowego czytnika jest niezwykle dogodny podczas wyświetlania stron podręczników. Pozwala dostrzec więcej detali, a wielkość czcionki może być dowolnie regulowana.

Czytniki e-booków mają więc szansę okazać się nie tylko modną zabawką. Ich zadaniem jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do częstszego sięgania po lektury. Korzystanie z nowoczesnych gadżetów jest obecnie nałogiem młodego pokolenia, zatem takie rozwiązania stanowią dobrą alternatywę dla wciągających, ale często bezużytecznych gier komputerowych. Niewątpliwym atutem czytników PocketBook są też preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo, które będą pomocne w nauce języków obcych i czytaniu obcojęzycznej literatury. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest wykorzystanie w nich technologii papieru elektronicznego. Ponieważ wyświetlacz korzystający z rozwiązania E Ink nie świeci, ale odbija światło zamiast je emitować, czytanie nie męczy oczu. To rozwiązanie znacznie przyjaźniejsze dla naszego wzroku niż ekrany LCD stosowane w laptopach czy tabletach. Ponadto czytniki są urządzeniami całkowicie mobilnymi. Zastosowane w nich akumulatory pobierają energię właściwie tylko w momencie przełączania stron, więc nawet przy intensywnym użytkowaniu i włączonej łączności z Internetem e-readery pracują kilkanaście dni bez konieczności podłączania ładowarki! Daje to możliwość przemieszczania się z nimi w dowolne miejsce i użytkowania o każdej porze, bez typowych dla współczesnych urządzeń mobilnych problemów z zapewnieniem zasilania…

Dodaj komentarz