LogowanieZarejestruj się
News

Nowy zestaw HiFi Marantza: PM 6004 i CD 6004

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
marantz_pm6004_cd6004_m_max

To jeden z najważniejszych produktów stereo w ofercie Japończyków, następca wielokrotnie nagradzanego zestawu 6003. Z całą pewnością będzie to jedna z najciekawszych propozycji w cenie poniżej 10 000zł za komplet odtwarzacz + wzmacniacz. Zmiany na pierwszy rzut oka są kosmetyczne, ale biorąc pod uwagę finalny efekt będą miały całkiem spory wpływ na brzmienie nowego zestawu. Mam nadzieję, że nowy Marantz znakomicie będzie współpracował z najnowszymi produktami sieciowymi, takimi jak odtwarzacz strumieniowy Marantz NA7004, czy tańsze modele z serii Melody. W omawianych urządzeniach zastosowano najnowsze układy, selekcjonowane komponenty w celu uzyskania jak najdoskonalszego brzmienia. Sprzęt trafi do dystrybucji w połowie przyszłego miesiąca. Poniżej, w rozwinięciu więcej informacji na temat tytułowego sprzętu…

Marantz zaprezentował następców znanego zestawu stereo 6003 będącego zwycięzcą testów przeprowadzonych przez „What Hi-Fi Sound and Vision”. Nowy wzmacniacz PM6004 i odtwarzacz CD CD6004 dziedziczą wspólne geny, ale wprowadzono dalsze udoskonalenia, aby jeszcze wierniej odtwarzać muzykę – dokładnie tak, jak zamierzał jej oryginalny twórca. Wykorzystując do maksimum możliwość zastosowania nowych rozwiązań, inżynierowie udoskonalili jeszcze bardziej wzmacniacz PM6003, stosując zabiegi dodatkowej poprawy dźwięku i optymalizując balans pomiędzy basem, średnimi i wysokimi częstotliwościami.

Zasadniczą różnicą w Marantzu PM6004 jest to, że teraz zarówno w sekcjach przedwzmacniaczy, jak i końcówek mocy zastosowano elementy dyskretne, a nie jeden wzmacniacz IC. Specjalnie wyselekcjonowanie pojedynczych komponentów nie tylko dało lepsze wyniki jakości niż w układach scalonych, lecz także pozwoliło na bardziej szczegółowe dostrojenie dźwięku, co w efekcie dało większą czystość i przejrzystość sceny dźwiękowej.

Oczywiście zachowano toroidalny transformator o niższej impedancji z ekranowaną obudową, analogicznie pozostawiono specjalnie stworzone główne kondensatory, a także tranzystor mocy, który jest zamontowany w tłoczonym z aluminium radiatorze z łatwością pozwalającym na wyższe obciążenia prądowe i zachowanie ścisłej kontroli nad głośnikami. Wszystkie sprawdzone technologie najwyższej próby, także oryginalne funkcjonalności np. sześć wejść linowych audio, w tym gramofonowe, zostały zachowane.

Inżynierowe Marantza kontynuowali tę samą filozofię pełnego oddania tworzeniu produktu w przypadku Marantza CD6004, zachowując nawet najmniejsze szczegóły, optymalizując mechanizm napędowy i mocny zasilacz, nalegając na najwyższej jakości konwersję cyfrowo-analogową przy użyciu CS4398, a także zapewniając idealnie symetryczny stopień wyjściowy używając opracowanych dla Marantz’a wzmacniaczy HDAM-SA2. W dolnej części konstrukcji dodano solidną, metalową płytę, a mechanizm CD został umieszczony centralnie. W ten sposób niemal wyeliminowano wibracje.

Stabilny zasilacz, i zaprojektowany z zapasem mocy zapewnia zasilanie obwodom cyfrowym i analogowym odtwarzacza, gdzie wysokiej jakości układ CS4398 przetwarza sygnał cyfrowy. Jest on następnie „wypychany” na pozłacane wyjścia przez stworzony przez Marantza moduł HDAM-SA2. Marantz PM6004 i Marantz CD6004 będą dostępne w kolorze czarnym i silvergold od połowy września.

Dodaj komentarz