LogowanieZarejestruj się
News

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray od Cambridge Audio: Azur 751

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
cambridge_audio_azur751bd_m_max

Cambridge Audio Azur 751BD to urządzenie, które nie tylko wyświetli doskonałej jakości obraz. To potrafi większość odtwarzaczy Blu-ray dostępnych obecnie na rynku. Tym co będzie wyróżniać opisywany sprzęt od innych tego typu urządzeń są jego możliwości brzmieniowe. To nie tylko odtwarzacz płyt wizyjnych, ale pełnoprawne źródło muzyczne. Dzięki nośnikom Blu-ray, dźwięku zapisanego w bezstratnych formatach, o studyjnej jakości, (audio wysokiej gęstości / rozdzielczości, czytaj zapisane w plikach 24 bitowych 96-192KHz) opisywany sprzęt umożliwia odtwarzanie muzyki w najlepszej dostępnej jakości. Dodatkowo otrzymujemy sprzęt multiformatowy, który przeczyta każdą płytę z nagraną muzyką.

Cambridge Audio prezentuje odtwarzacz Blu-ray Azur 751BD. Urządzenie wspiera format 3D, wszystkie najnowsze formaty dźwięku HD, wyposażone jest w procesor wideo QDEO oraz układ upsamplingu sygnału audio firmy Anagram Technologies. Cambridge Audio Azur 751BD jest prawdziwie uniwersalnym odtwarzaczem – potrafi bez problemu odczytać nie tylko dyski Blu-ray 3D, lecz także CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio i SACD. Dzięki dwóm wyjściom HDMI, Cambridge Audio Azur 751BD może dostarczyć sygnał audio i wideo 3D do dwóch odrębnych ekranów. Oba wyjścia są kompatybilne z HDMI 1.4 z 3DTV oraz Deep Colour. Różnią się od siebie tym, że główne wyjście HDMI wyposażone jest w najlepszy na rynku, stosowany w studiach posprodukcyjnych wideo skaler Marvell QDEO z redukcją szumu „Motion Adaptive” dający lepszy, czystszy obraz pozbawiony zniekształceń obraz. Cambridge Audio Azur 751BD oferuje niesamowitą jakość obrazu z płyt Blu-ray, a także niedoścignioną jakość w przypadku klasycznych płyt DVD, z których obraz może być skalowany do rozdzielczości 1080p.

Nowy odtwarzacz potrafi dekodować najnowsze formaty dźwięku, w tym Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio. Sygnały te mogą być też przesłane w pierwotnej formie lub w postaci PCM do amplitunera poprzez kabel HDMI. Brzmienie Cambridge Audio Azur 751BD odróżnia ten odtwarzacz od jego konkurentów dzięki prawdziwie audiofilskiej liście komponentów. Zapierająca dech specyfikacja ujawnia takie skarby jak pięć przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson WM8740 24/192 kHz, układ upsamplingu Anagram Technologies Q5 192 kHz i duży wybór filtrów cyfrowych. To wszystko zapewnia niespotykaną dotąd dynamikę i czystość dźwięku z ulubionych filmów i audiofilską jakość muzyki. Cambridge Audio Azur 751BD wspiera też formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak DVD-A i SACD i standardowe, poczciwe CDA.

Zalety:

· Odtwarzanie dysków Blu-ray (również 3D), CD, HDCD, DVD-Video, DVD-Audio, Super Audio CD
· Procesor wideo Marvell QDEO
· Upsampling Anagram Technologies Q5 192 kHz – zastosowany wcześniej w orzetworniku DacMagic i odtwarzaczu CD Azur 840C
· Dekodowanie bezstratnych formatów Dolby True HD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master Audio i DTS-HD High Resolution Audio w stereo, 5.1 lub 7.1
Wyjście 7.1 analogowego sygnału audio
· 5 x DAC Wolfson WM8740 24 bitów/192 kHz, gwarantujący wysokiej klasy dźwięk
· Wybór cyfrowych filtrów – faza liniowa/faza minimalna/filtr “brick wall”
· Tryb Pure Audio chroni sygnał audio przed degradacją i interferencjami z sygnałem wideo
· Pamięć wewnętrzna 1 GB oraz 2 x gniazdo USB 2.0, a także 1 x gniazdo e-SATA dla zewnętrznych pamięci przenośnych i twardych dysków (HDD)
· Nowe, łatwe i kolorowe menu ekranowe OSD (On Screen Display)
· Szybkie przejście ze standby do pracy oraz szybkie ładowanie płyt
· Nowy obwód standby – pobór mocy poniżej 0,5 W
· Obsługa Profilu 2.0 (BD-Live i Bonus View). Przewodowe i bezprzewodowe połączenie internetowe (802.11 b/g/n). Dołączony transmiter bezprzewodowy.
· Pilot zdalnego sterowania Azur Navigator:
- kontroluje wszystkie produkowane i przyszłe modele wzmacniaczy i amplitunerów Cambridge Audio,
- wysyła komendy dla instalacji Custom.
· Metalowa obudowa oraz sztywne, akustycznie wytłumione chassis
· Pełna kontrola poprzez RS232
· Wyświetlacz fluorescencyjny (VFD)
· Dostępny w czarnym kolorze

Cambridge Audio Azur 751BD jest idealnym, bezkompromisowym wyborem dla audiofilów spragnionych najwyższej jakości brzmienia audio ze standardowych systemów stereofonicznych oraz wielokanałowych. Pięć przetworników cyfrowo-analogowych Wolfson WM8740 zapewnia prawidłowe dekodowanie sygnału w każdym kanale, a upsampling Anagram Technologies Q5 192 kHz poprawi jakość dźwięku zarówno z Blu-raya, jak i z DVD, i CD.

Specjalna obudowa, która pasuje także do starszych urządzeń Cambridge Audio, charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na drgania – w strategicznych punktach jest wytłumiona. Frontowy panel jest polerowany, a chassis, które jest również akustycznie wytłumione, wyposażone jest w nóżki tłumiące drgania. Suma tych wszystkich detali, tak ważnych dla użytkowników, tworzy aurę luksusu i czyni z Cambridge Audio Azur 751BD niepokonanego gracza sceny audio-wideo i audiofilskiej.

Ergonomiczny pilot Azur Navigator oferuje pełną kontrolę nad odtwarzaczem, ale także możliwość kontrolowania innych urządzeń Cambridge Audio. Sugerowana cena odtwarzacza na polskim rynku wynosi 4590 zł.

Dodaj komentarz