LogowanieZarejestruj się
News

Nowy odtwarzacz Creative ZEN X-Fi3

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Creative

Kolejna nowość z IFA z kategorii muzyczne odtwarzacze przenośne to Zen X-Fi3 firmy Creative. Sprzęt bazuje na rozwiązaniach dobrze znanych posiadaczom popularnych dźwiękówek tej firmy (PC). Zastosowano wiele rozwiązań, technologii z kart X-Fi, szczególnie tych które związane są z uzyskaniem jak najlepszego brzmienia ze słuchawek. Dodatkowo zdecydowano się na wprowadzenie obsługi najnowszego apt-X. To dedykowana audio wersja interfejsu bezprzewodowego Bluetooth, który do tej pory był wykorzystywany głównie w zestawach głośnomówiących, w przypadku słuchawek (audio) nie zdobył takiej popularności co należy tłumaczyć nie najlepszą jakością dźwięku. apt-X pozwala na znaczną poprawę brzmienia, dodatkowo to technologia wspierana w najnowszych wariantach Androida (co oznacza, że ma spore szanse przyjąć się na rynku). ZEN X-Fi3 trafi do sprzedaży w listopadzie, w cenie 400zł. Warto zwrócić uwagę na obsługę plików FLAC, WAV oraz jabłkowego formatu AAC (kompatybilność z iTunes, o ile ktoś potrzebuje takiej funkcjonalności). Poniżej garść dodatkowych informacji na temat tytułowego produktu…

Informacja prasowa

Doskonała łączność bezprzewodowa dzięki Bluetooth 2.1 i apt-X:
Przy bezprzewodowym połączeniu ZEN X-Fi3 z kompatybilnymi urządzeniami stereo wykorzystującymi technologię Bluetooth, wbudowany kodek apt-X pozwala zachować wysoką jakością dźwiękujak w przypadku połączenia przewodowego.

Dźwięk o jakości X-Fi:
Czyste i wyraziste dźwięki zapewniane są przez technologię X-Fi. Funkcja X-Fi Crystalizer umożliwia odsłuchiwanie muzyki, przywracając jej utracone detale. Technologia X-Fi Expand sprawia, że to co słychać w słuchawkach brzmi naturalnie.

X-Fi Crystalizer:
Podczas kompresji muzyki z płyty CD na formaty cyfrowe tracona jest znaczna ilość informacji dotyczących wysokich i niskich tonów. X-Fi Crystalizer w inteligentny sposób przywraca utracone podczas kompresji dane, zapewniając wysoki poziom czystości dźwięku.

X-Fi Expand:
X-Fi Expand sprawia, że użytkownik odnosi wrażenie, że źródło dźwięku stereo znajduje się w pewnej odległości. Dzięki przestrzennym efektom dźwiękowym wrażenia są porównywalne ze słuchaniem ścieżki dźwiękowej poprzez najwyższej klasy głośniki.

Obsługa wielu formatów audio, w tym formatu bezstratnego:
Creative ZEN X-Fi3, oprócz obsługi wielu formatów muzycznych takich jak MP3, WMA oraz Audible 4, pozwala cieszyć się muzyką zapisaną w formacie bezstratnym (pliki FLAC). Ponadto, odtwarzacz obsługuje również pliki iTunes Plus – nazywane również niezabezpieczonymi plikami AAC (.m4a). Dodatkowe miejsce do przechowywania muzyki dzięki gnieździe na kartę microSD. Wbudowaną pamięć odtwarzacza można rozszerzyć, stosując kartę o pojemności do 32 GB.

Dane techniczne odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3:
- Wyświetlacz: TFT o przekątnej 2 cali, 262 tys. kolorów
- Pojemność: 8 GB, 16 GB
- Technologia bezprzewodowa: Bluetooth 2.1 (obsługa apt-X, AVRCP i A2DP)
- Formaty audio: FLAC, niezabezpieczony AAC (*.M4A) pobrany przez iTunes Plus® , MP3, WMA (DRM9), – WAV(IMA-ADPCM), Audible Format 4, Audible AAX
- System poprawy dźwięku X-Fi™: regulowane efekty Crystalizer/Expand
- Formaty wideo: WMV9, MPEG4-SP, AVI (DivX4/5, XviD)
- Wyjścia wideo/audio: PAL lub NTSC/Stereo (przez sprzedawany osobno kabel A/V)
- Formaty zdjęć: JPEG
- Wbudowany mikrofon umożliwiający korzystanie z dyktafonu
- Wbudowane radio FM z możliwością zaprogramowania 32 stacji
- Wbudowane głośniki dla słuchania muzyki w większym gronie.
- Czas odtwarzania na akumulatorze:
do 20 godzin odtwarzania muzyki (mp3, 128 kb/s)
do 5 godzin odtwarzania wideo (640×480, stereo, 128 kb/s)
- Wymiary: 65 x 45,5 x 12,5 mm (ok.)
- Masa: 45 g (ok.)

Przenośne odtwarzacze multimedialne Creative ZEN X-Fi3 będą dostępne w Polsce w listopadzie 2011 r. w cenie ok. 400 zł.

 

Dodaj komentarz