LogowanieZarejestruj się
News

Modułowe głośniki bezprzewodowe Creative ZIISOUND DX

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
PS-ZiiSOUND-Spkr

Firma Creative Technology Ltd zaprezentowała całkowicie nową kategorię głośników bezprzewodowych – modułowe głośniki Bluetooth z serii ZiiSound Dx. Nowa seria składa się jednoelementowych głośników bezprzewodowych ZiiSound D5x i ZiiSound D3x i bezprzewodowego subwoofera ZiiSound DSx. Wprowadzając w pełni bezprzewodowe rozwiązania modułowe, Creative zmienia sposób, w jaki konsumenci kupują domowe systemy audio.  Flagowy zestaw Creative ZiiSound D5x będzie dostępny od końca czerwca 2011 w cenie detalicznej 1.199 zł. Creative ZiiSound D3x – jednoelementowy, stworzony z myślą o mniejszych pomieszczeniach – będzie dostępny od sierpnia 2011 w cenie 599 zł. Creative ZiiSound DSx – modułowy subwoofer bezprzewodowy – będzie dostępny od końca czerwca 2011 roku w cenie 599 zł. W rozwinięciu szczegóły dotyczące produktu.

Elastyczna konfiguracja
Seria głośników ZiiSound Dx rewolucjonizuje domowe systemy audio. W nowym systemie głośniki bezprzewodowe łączą się niezależnie ze stereofonicznymi urządzeniami Bluetooth, takimi jak telefony iPhone, Blackberry Android czy tablety iPad i Creative ZiiO. Można je także skonfigurować tak, aby utworzyć wielokanałowy domowy system audio. Głośniki z serii ZiiSound DX wykorzystują technologię audio apt-X, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. W przeciwieństwie do tradycyjnych zestawów głośnikowych użytkownicy nie muszą już kupować ustalonej konfiguracji głośników do określonego zastosowania w domu. Jednoelementowe, w pełni bezprzewodowe modułowe głośniki Creative pozwalają użytkownikom rozbudowywać swoje konfiguracje poczynając od pojedynczego głośnika, a potem w zależności od potrzeb i możliwości finansowych i dodawać.

Elastyczne rozmieszczenie
Swoboda dodawania lub odejmowania głośników oznacza, że ten sam zestaw może mieć wiele zastosowań. Użytkownicy będą mogli teraz utworzyć różne zestawy głośnikowe – odpowiednie do muzyki, filmów i gier – dla różnych pomieszczeń w domu np. jednoelementowy głośnik do słuchania muzyki w łóżku, zestaw 2.1 do sypialni lub gabinetu – do gier i słuchania muzyki, a 3.1 do salonu – do muzyki, filmów i gier.

Niski podstawowy koszt początkowy
Zastosowanie w pełni bezprzewodowych głośników modułowych przekłada się również na oszczędności. Każdy może teraz zakupić pojedynczy, w pełni bezprzewodowy głośnik modułowy za jedyne 599 PLN, mając pewność, że będzie mógł w przyszłości dodać kolejne głośniki. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych zestawów głośnikowych, gdzie rozbudowa lub zmiana dotychczasowej konfiguracji wiąże się z zakupem kolejnego systemu, co przekłada się na wysoki koszt zakupu kilku zestawów.
„Pełna bezprzewodowa budowa modułowa zmienia wszystko, jeżeli chodzi o domowe zestawy głośnikowe – zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dla sprzedawców detalicznych. Seria ZiiSound DX pozwala konsumentom korzystać ze swobody, jaką daje możliwość rozpoczęcia budowy zestawu od jednego głośnika i jego rozbudowy do wielokanałowego systemu audio” – powiedziała Ting Lai Chu, wiceprezes grupy zaawansowanych multimediów w firmie Creative Technology Ltd.

„Dla sprzedawcy zmiana wcale nie jest mniejsza. Obecnie sprzedawcy muszą mieć na stanie szereg różnych konfiguracji do określonych zastosowań, przez co ich ekspozycja staje się zdecydowanie trudniejsza. Dzięki nowej serii bezprzewodowych głośników modułowych Creative wystarczy, że sprzedawcy będą mieli na stanie trzy modele ZiiSound DX, aby zaspokoić potrzeby klientów w zakresie jedno- lub wielokanałowych zestawów głośnikowych” – dodała.

Dodaj komentarz