LogowanieZarejestruj się
News

Bezprzewodowy głośnik Bose Soundlink

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
bose_soundlink

Kolejny głośnik bezprzewodowy, który debiutuje na rynku. To obecnie bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku. Parę newsów niżej opisałem nowy produkt Harmana Kardona. Co prawda była to stacja muzyczna (urządzenie, które może pracować autonomicznie) to jednak należy do podobnej kategorii co opisywany SoundLink. Sprzęt Bose w odróżnieniu od wcześniej zaprezentowanego urządzenia nie potrzebuje okablowania do pracy, korzysta z połączenia bezprzewodowego (dodatkowo przewidziano możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym). Firma zdecydowała się na uniwersalne rozwiązanie (sporo bezprzewodowców wykorzystuje technologię AirPlay, co oznacza że mogą być używane w przypadku połączenia bezprzewodowego wyłącznie z handheldami Apple). W środku obudowy zamontowano moduł Bluetooth. Dzięki temu każdy smartfon, tablet będzie mógł streamować muzykę do tytułowego głośnika. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk na obudowie, aby odtwarzać muzykę z dowolnego miejsca w domu. Głośnik ma cztery niskoprofilowe przetworniki neodymowe (wysokie i średnie częstotliwości), z nowymi podwójnymi pasywnymi radiatorami, które zostały zaprojektowane w opatentowanej formie wafla, co pozwala na uzyskanie głębokich, niskich tonów. Przez umieszczenie radiatorów w sposób przeciwstawny wyeliminowano wibracje, zapewniając zamianę energii na moc akustyczną. Zestaw głośnikowy jest dopełniony nowoczesną elektroniką, w tym technologią Bose cyfrowego przetwarzania sygnału, aby odtworzyć charakterystykę instrumentów i ich szczegóły na każdym poziomie głośności. Cena modelu podstawowego wynosi 1199 złotych.

Mobilność

Bose SoundLink musiał spełniać inne sztywne kryteria w celu osiągnięcia celów projektowych. Grubość głośnika jest mniejsza niż pięć centymetrów, nie większa niż grubość przeciętnej książki, można go łatwo zmieścić w torbie, plecaku lub w teczce. Jest wyposażony w zintegrowaną osłonę rozwijającą się w podstawkę. Gdy otworzyć osłonę, system jest gotowy do odtwarzania, gdy ją zamknąć, system wyłącza się sam. Akumulator litowo-jonowy zapewnia ponad trzy godziny odtwarzania przy wysokiej głośności, a więcej niż osiem godzin – przy typowych poziomach głośności, dzięki czemu głośnik idealnie nadaje się na plażę, do parku, na imprezę, do domu lub biura.

Trwałość

Głośnik Bose SoundLink można nazwać niezawodnym towarzyszem podróży. Podczas gdy brakuje przenośnych urządzeń, które mogą przetrwać każdą trudną okoliczność, głośnik Bose SoundLink został zbudowany tak, aby wytrzymać warunki codziennego użytku.

W naukowych labolatoriach Bose przeprowadzone zostały testy na wytrzymałość głośnika w warunkach panującej mgły, wiatru, wilgoci i piasku. Wykończenie głośnika – wykonane z chromu stosowanego w samochodach wysokiej klasy – wzmacnia wielokrotnie trwałość produktu.

Wykończenie, Akcesoria, Dostępność

Model standardowy bezprzewodowego przenośnego głośnika Bose SoundLink z nylonową osłonę Cordura w ciemnoszarym kolorze jest dostępny w rekomendowanej cenie detalicznej 1199 zł, a model LX z ciemnobrązową, skórzaną jest oferowany w cenie detalicznej 1399 zł.

Akcesoria z nylonu (kolor jasnoczerwony lub purpurowo-fioletowe) i ze skóry (kolor bordo lub brązowy) są dostępne oddzielnie w cenie – odpowiednio – 129 zł i 199 zł. Głośnik Bose SoundLink i akcesoria będą sprzedawane w sklepach firmy Bose i jej autoryzowanych dealerów.

Dodaj komentarz