LogowanieZarejestruj się
News

Wzmacniacze z USB firmy Advance Acoustic: MAX 150 / MAX 250

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
AA MAX150_250

Coraz częściej odtwarzacze oraz wzmacniacze HiFi otrzymują dodatkowe układy oraz złącza pozwalające przekształcić sprzęt do tej pory grający głównie z kompaktów w wielozadaniowe komponenty audio, zdolne do odtwarzania muzyki z pliku. Są tacy, którzy idą na całość (Onkyo) i wyposażają swoje produkty nie tylko w przetworniki, porty USB, ale także w gniazda LAN, pozwalając na dostęp do muzyki zgromadzonej na dyskach sieciowych, na odsłuch internetowych rozgłośni etc. Inni wybierają inną drogę – co prawda nie ma mowy o Internecie (w tym sensie, że aby odtwarzać coś z sieci konieczny będzie podłączony komputer… albo smartfon), ale sprzęt jest na to gotowy, poza tym pozwala na podłączenie licznych urządzeń cyfrowych, takich jak PC, telefon, odtwarzacz PMP, innego sprzętu audio (wszystko to w domenie cyfrowej, wtedy korzystamy z wbudowanego DACa) oraz bezpośrednie podłączenie pamięci masowych. W przypadku dysków pewne problemy może sprawić nawigacja po rozbudowanych archiwach, można także potraktować zwykłego pendrive jako nowy rodzaj nośnika zastępującego CDA, z tym że o tyle ciekawszego od strony funkcjonalnej, że pozwalającego przykładowo na umieszczenie na nim całej dyskografii ulubionego zespołu. Niektórzy w ten właśnie sposób korzystają z dobrodziejstw jakie przynosi plikowa rewolucja – nie chcą rezygnować z tradycyjnej formy konsumowania muzyki (gramy całe albumy, piosenka po piosence, a nie jakieś tam playlisty, czy inne mieszanie z poplątaniem ;) ), jednocześnie chcą w najprostszy sposób odtwarzać, mieć kontrolę nad tym co w danej chwili leci… pendrive daje taką możliwość (przy 4GB można w dobrej jakości zapisać kilka albumów, nadal tanie 8GB pamięci pozwalają niejednokrotnie na zapis całej dyskografii). No dobrze, ale trochę odeszliśmy od tematu, od nowych wzmacniaczy AA. A może wcale nie odeszliśmy? No właśnie, nowe urządzenia idealnie pasują do tego wszystkiego, o czym wspomniałem powyżej. Wzmacniacz zintegrowany idealnie pasuje do roli „all-in-one”… ma już swój przedwzmacniacz, pozwala na podłączenie licznych źródeł analogowych. Dlaczego więc nie dać mu możliwości przełączania oraz uszlachetniania cyfrowego brzmienia z całej masy źródeł, urządzeń cyfrowych zdolnych do odtwarzania muzyki? Sprzęt Advance Acoustic potrafi być takim hubem, staje się uniwersalnym komponentem domowego zestawu HiFi, pozwalającym w dziedzinie audio mniej więcej na to samo, co potrafią zrobić z obrazem współczesne amplitunery kina domowego. Tylko tutaj możemy liczyć na naprawdę dobrą jakość dźwięku…

Informacja prasowa

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie firma Advance Acoustic zaprezentowała dwa nowe modele wzmacniaczy zintegrowanych, które już w październiku trafią do sprzedaży. Mowa o MAX 150 i MAX 250. Oba urządzenia na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od poprzednich modeli – mają również dwukolorowy przedni panel z aluminiową częścią środkową i anodowanymi na czarno bokami, oraz gałkę regulującą poziom głośności. Klasyczny dla marki design może zmylić – Advance Acoustic AX150 i Advance Acoustic MAX250  to nowoczesne wzmacniacze o wyjątkowo rozszerzonej funkcjonalności.

Duży transformator toroidalny gwarantuje sporą rezerwę mocy i możliwość wysterowania nawet trudnych głośników. Odłączany tryb High Bias, sprawdzony z powodzeniem we wcześniejszych modelach wzmacniaczy Advance Acoustic, umożliwia połączenie lepszych właściwości klasy A dla odtwarzania słabych sygnałów (większa szczegółowość) i możliwości dynamicznych wydajniejszej klasy AB (polepszenie dynamiki, lepsza kontrola niskich tonów).

Advance Acoustic MAX 150 i Advance Acoustic MAX 250 zostały wyposażone w wiele różnorodnych gniazd połączeniowych, począwszy od kilku uniwersalnych wejść analogowych Aux, przez wejście Phono dla gramofonów wyposażonych we wkładki typu MM, gniazda umożliwiające rozdzielenie sekcji przedwzmacniacza od sekcji końcówek mocy, gniazda pre-out dla subwoofera, a kończąc na wejściach USB (w modelu MAX 250 aż dwóch, w tym jedno typu B do bezpośredniego wpięcia komputera PC!), dzięki którym można słuchać plików audio czy radia internetowego, iPoda, lub odtwarzacza MP3. Dodatkowo wzmacniacz Advance Acoustic MAX 250 ma możliwość regulacji tonów (EQ), a także optymalizacji (poprawy) dźwięku dla podpiętego peceta oraz iPoda. Przy podłączeniu dodatkowego modułu WTX-50, wzmacniacze te mogą bezprzewodowo komunikować się i odbierać sygnał nadawany z Bluetooth apt-X lub A2DP (high definition) wbudowanego w smartfonach (Android – obsługa apt-X), iPhone, iPodzie, iPadzie, komputerach. Możliwe jest uzyskanie w jednym z trybów pracy jakości zbliżonej do tej z płyty CD (w przypadku BT zazwyczaj mówimy o gorszej jakości, co jest związane z niewielką przepustowością tego interfejsu bezprzewodowego). Ceny omawianych urządzeń prezentują się następująco: model MAX-150 – 1.590 zł; MAX-250 – 2.590 zł.

 

Dodaj komentarz